HAAN Morning Glory shower gel, 450 ml
5.0 5 (2 reviews)

HAAN Morning Glory shower gel, 450 ml

HAAN
5.0 5 (2 reviews)
Expiration date: 2026-10-30
Refreshing shower gel Morning Glory.
Read more
Important information
The appearance of the product may differ from the one shown in the photo
Product prices can vary in pharmacies

This Morning Glory Body Wash with subtle floral notes and a seductive grapefruit base will gently cleanse your skin with a prebiotic gel formula that restores natural pH levels. It is made of 87% natural ingredients and Aloe Vera, so it will refresh, replenish and moisturize your body.

 • Prebiotic Complex:

  Prebiotics such as Inulin and Fructose feed’s the skin Microbioma to keep it balanced, protecting the skin from air pollution and giving it that healthy glow.

 • Cocos Nucifera Glycerin:

  Derived from Coconut, with high foaming power provides a luxurious and softening consistency to our formula while delivering hydration and smoothness to the skin.

 • Aloe Vera:

  A plant-based ingredient known for its moisturizing benefits. Fights dryness and dehydration, as well as, soothes and softens the skin to give it a healthy glowing appearance.

 • Glycerin:

  Derived from plant-based oils, this ingredient has a moisturizing and plasticizing effect to maintain hydration and deliver smoothness to the skin.

product
123268 HAAN Morning Glory dušas želeja, 450 ml https://images.e-menessaptieka.lv/unsafe/fit-in/588x588/06/84/dbef70c49dd32db63926a4134c13.png InStock 13.99 EUR 13.99 <p>Šis Morning Glory ķermeņa mazgāšanas līdzeklis ar smalkām ziedu notīm un vilinošu greipfrūtu bāzi maigi attīrīs jūsu ādu ar prebiotisko gēla formulu, kas atjauno dabisko pH līmeni. Tas ir izgatavots no 87% dabīgām sastāvdaļām un Aloe Vera, tāpēc lieliski atsvaidzinās, papildinās un mitrinās jūsu ķermeni.</p> <ul><li><strong>Prebiotikas komplekss:</strong><br />Prebiotikas, piemēram, inulīns un fruktoze, baro ādas mikrobiomu, lai saglabātu to līdzsvarotu, aizsargājot ādu no gaisa piesārņojuma un piešķirot tai veselīgu mirdzumu.</li> <li><strong>Cocos Nucifera glicerīns:</strong><br />Atvasināts no kokosrieksta, ar augstu putošanas spēju nodrošina mūsu formulai greznu un mīkstinošu konsistenci, vienlaikus nodrošinot ādas mitrināšanu un gludumu.</li> <li><strong>Alveja:</strong><br />Augu izcelsmes sastāvdaļa, kas pazīstama ar tās mitrinošajām priekšrocībām. Cīnās ar sausumu un dehidratāciju, kā arī nomierina un mīkstina ādu, piešķirot tai veselīgi mirdzošu izskatu.</li> <li><strong>Glicerīns:</strong><br />Šai sastāvdaļai, kas iegūta no augu eļļām, ir mitrinoša un plastificējoša iedarbība, lai saglabātu mitrināšanu un nodrošinātu ādas gludumu.</li> </ul> Menessaptieka/Visas preces/Skaistumam/Ķermeņa ādas kopšana/Mazgāšanas līdzekļi