MAVEX Super Hydrating facial mask, 8 ml
0 0 (0 reviews)

MAVEX Super Hydrating facial mask, 8 ml

MAVEX SA
0 0 (0 reviews)
Expiration date: 2027-02-28
An innovative cellulose mask saturated with ultra-moisturizing active ingredients.
Read more
Important information
The appearance of the product may differ from the one shown in the photo
Product prices can vary in pharmacies

An innovative cellulose mask infused with ultra-moisturizing active ingredients which restore the natural moisturization rate of the skin.

An extraordinary product which combines the effectiveness of hyaluronic acid with the original and expert combination of Vitamin PP with the extract of Yuzu, from Japan.

It guarantees in-depth and intense moisturization which restores vitality and vital glow even to the driest skins.

It effectively compacts, energizes and redensifies facial skin. Used once or twice a week, it moisturizes and protects skin from external aggressions, leaving it soft, smooth and revitalized.

product
1164353 MAVEX Super Hydrating sejas maska, 8 ml https://images.e-menessaptieka.lv/unsafe/fit-in/588x588/87/08/564dbb13fbd5c2ea09c0b46c022e.png InStock 7.49 EUR 9.99 <p>Inovatīva celulozes maska, kas piesātināta ar īpaši mitrinošām aktīvām sastāvdaļām, kas atjauno ādas dabisko mitrināšanas ātrumu.</p> <p>Neparasts produkts, kas apvieno hialuronskābes efektivitāti ar oriģinālo un ekspertu - PP vitamīna kombināciju ar Juzu augļa ekstraktu no Japānas.</p> <p>Tā garantē padziļinātu un intensīvu mitrināšanu, kas atjauno vitalitāti un piešķir vitālu mirdzumu pat sausākajai ādai.</p> <p>Tā efektīvi noblīvē, piešķir enerģiju un atjauno sejas ādu. Lietojot vienu vai divas reizes nedēļā, tā mitrina un aizsargā ādu no ārējām ietekmēm, padarot to mīkstu, gludu un atdzīvinātu.</p> Menessaptieka/Visas preces/Skaistumam/Sejas ādas kopšana/Papildus sejas ādas kopšana/Maskas