Vitamīni un minerālvielas

(1342)
  • -70%
VIGANTOLVIT 2000SV D3 kapsulas, 60 gab.
VIGANTOLVIT 2000SV D3 kapsulas, 60 gab.
  • -70%
SILVANOLS Hepalong kapsulas, 30 gab.
SILVANOLS Hepalong kapsulas, 30 gab.
  • -60%
JONAX D3 vitamīns 4000 SV kapsulas, 60 gab.
JONAX D3 vitamīns 4000 SV kapsulas, 60 gab.
  • -60%
JONAX C Vitamin 500 mg tabletes, 50 gab.
JONAX C Vitamin 500 mg tabletes, 50 gab.
  • -60%
JONAX Bronchonex Plus tēja maisiņos, 24 gab.
JONAX Bronchonex Plus tēja maisiņos, 24 gab.
  • -60%
JONAX A + E vitamīni kapsulas, 30 gab.
JONAX A + E vitamīni kapsulas, 30 gab.
  • -60%
JONAX Glikozamīns tabletes, 60 gab.
JONAX Glikozamīns tabletes, 60 gab.
  • -60%
JONAX SELĒNS + CINKS tabletes, 30 gab.
JONAX SELĒNS + CINKS tabletes, 30 gab.
Jūs apskatījāt 13 no 1 342 produktiem

Kā uztura bagātinātāji, vitamīni un minerālvielas palīdz stiprināt organismu?

Steidzīgajā ikdienas ritmā, kad mums visiem ir jāpaspēj vairāk, kā ir iespējams, nereti klusi un nemanāmi piezogas nogurums. Tas ir īstais brīdis, kad uzņemt papildu minerālvielas, lai atgūtu enerģiju un dzīves sparu. Daļu nepieciešamo vielu varam uzņemt ar sabalansētu uzturu un atrast tādos produktos, kā, piemēram, augļi, dārzeņi vai gaļa, bet ne vienmēr ar to ir pietiekami. Tad kā atbalsts var nākt vitamīni un dažādi uztura bagātināji, kas ir pārtikas uzturvielu komplekss koncentrētā veidā.

Atrast īsto produktu ne vienmēr ir viegli, tāpēc palīgos nāk Mēness aptiekas internetveikals. Tajā atrodami dažādi vitamīni un uztura bagātinātāji plašā klāstā. Tie papildināti ar skaidrojošiem aprakstiem un ir par īpaši draudzīgam cenām, lai katrs sev var atrast visatbilstošāko risinājumu.

Kā izvēlēties pareizos vitamīnus un minerālvielu kompleksus?

Vitamīnu lietošanu visbiežāk nosaka ārsts pēc veiktajām analīzēm, kāda veida – B, C, D – vitamīni vai minerālvielas trūkst. Mūsu katra paša uzdevums ir pievērst uzmanību savai labsajūtai un pārbaudīties, ja jūtamies slikti, nepārtraukti noguruši vai bieži slimojam.

Vēl vitamīnu un minerālvielu kompleksus var izvēlēties pēc nepieciešamības – multivitamīni, imunitātei, sirds un asinsrites sistēmai, locītavām un kauliem u. c. Minerālvielas būs īpaši vērtīgas tajās reizēs, kad preventīvi varam rīkoties, lai novērstu kādu problēmu, piemēram, cilvēkiem gados jau laikus jādomā par locītavu un kaulu veselību vai ziemā lielāka uzmanība jāpievērš imunitātei.

Katrs cilvēka dzīves posms nāk ar specifiskiem attīstības procesiem, kuros vitamīni un minerālvielas var būt labs papildus resurss, tāpēc nepieciešamo risinājumu var atrast pēc piederības pie noteiktas grupas – vīrieši, sievietes, grūtnieces, bērni un seniori. Piemēram, sievietēm sarežģītajā menopauzes laukā vai bērniem straujas augšanas periodā uztura bagātinātāji palīdzēs organismam darboties pareizi.

Kādu funkciju veic vitamīni un uztura bagātinātāji?

Vitamīni un uztura bagātināji veic atšķirīgu lomu veselības uzlabošanā un organisma funkciju uzturēšanā. Tieši tāpat kā katram organismam ir atšķirīgas vitamīnu vajadzības, tā arī uztura bagātinātāju nepieciešamību nosaka cilvēka vispārējais veselības stāvoklis un dzīvesveids kopumā.

Liela daļa cilvēkam nepieciešamo vitamīnu  un minerālvielu uzņemami ar pārtiku, jo organisms tos neražo (vai arī apjoms ir nepietiekams). Taču, piemēram, D vitamīns pietiekamā apjoma nav pieejams pārtikā, tāpēc cilvēks to sintezē no saules iedarbības. Vēl kāds interesants fakts – C vitamīnu cilvēka organisms neražo, un tas jāuzņem ar uzturu, bet, piemēram, suņa organisms C sintezē.

Vitamīni un minerālvielas nodrošina pareizu un efektīvu organisma darbību. Ja kādas no vielām trūkst, var palielināties risks saslimt vai pasliktinās kopējais veselības stāvoklis un pašsajūta.

Taukos un ūdeni šķīstošie vitamīni

Vitamīni iedalāmi divās grupās – taukos un ūdenī šķīstošie.

A, D, E un K vitamīns šķīst taukos. Organismā šie vitamīni tiek uzglabāti taukaudos un aknās, veidojot rezerves, un tie uzkrājas vairāku dienu vai pat mēnešu garumā.

Ar uzturu uzņemtie labie tauki palīdz vitamīniem uzsūkties caur zarnu traktu, un organisms tiek nodrošināts ar visiem nepieciešamajiem organiskajiem savienojumiem.

C vitamīns un visi B grupas vitamīni ir ūdenī šķīstoši. Tie organismā ilgi neuzturas, jo regulāri tiek izvadīti ar urīnu.

Šie vitamīni cilvēkam ir jāuzņem biežāk nekā taukos šķīstošie, jo tie neveido rezerves un tos grūti uzņem pārāk daudz.

5 ieteikumi stiprākam organismam

1. Izgulies pietiekami. Uztura bagātinātāji var palīdzēt iemigt un uzlabot miega kvalitāti, bet katra paša atbildība ir uzlabot miega režīmu un doties pie miera laikus, lai nakts miegs palīdzētu organismam atjaunoties.

2. Dzer pietiekami daudz ūdens. Vitamīni un minerālvielas, ko uzņemam papildus, ir būtisks atbalsts organismam, bet tie nevar aizstāt neuzņemto ūdeni. Ūdens organismam ir būtiski nepieciešams noteiktā apjomā.

3. Regulāri izkusties. Sirds, kaulu un citu slimību risku paaugstina mazkustīgs dzīvesveids. Apvienojot atbilstošas minerālvielas lietošanu ar regulāru kustību, kas ir vismaz 30 aktīvas minūtes dienā, organismu iespējams stiprināt vēl efektīvāk.

4. Rūpējies par mentālo veselību. Lai gan nomierinoši līdzekļi ir labs risinājums izaicinošās situācijās, svarīgi papildus praktizēt dažādas stresu un trauksmi mazinošas metodes un elpošanas vingrinājumus, kas stiprina garīgo veselību ilgtermiņā.

5. Nelieto alkoholu un nesmēķē. Dažādi vitamīni un uztura bagātinātāji ir papildu resurss, bet alkohols un cigaretes bojā organismu, kā rezultātā ir grūti piedzīvot būtiskus uzlabojumus.

FAQ

1.               Kam papildus jālieto vitamīni?

Lai gan lielu daļu vitamīnu uzņemam ar ēdienu, ir gadījumi, kad tas nav iespējams, piemēram, sievietēm grūtniecības laikā vai plānojot mazuli. Stingra vegānisma pārstāvji, tie, kas reti uzturas svaigā gaisā un saulē vai kam ir specifiskas slimības, profesionāli sportisti u. c. grupas ir tie, kam jāuzņem atbilstoši vitamīni, lai organismam būtu viss nepieciešamais pareizai funkcionēšanai.

2.               Kas ir uztura bagātinātāji?

Uztura bagātinātāji ir dažādu uzturvielu (vitamīni un minerālvielas) produkts koncentrētā veidā uztura papildināšanai. Tie pieejami dažādās formās – kapsulas, košļājamas tabletes, pulveri, šķidrumi u. c. Uztura bagātinātāji lietojami atbilstoši nepieciešamībai, piemēram, imunitātes stiprināšanai, svara kontrolei vai kā nomierinoši līdzekļi. Tie neaizstāj uzturu un lietojami, konsultējoties ar ārstu.

3.               Kā uzņemt organismam nepieciešamās minerālvielas?

Būtisku daļu nepieciešamās minerālvielas var uzņemt ar sabalansētu uzturu, taču, tā kā dzīvojam tādā ģeogrāfiskajā zonā, kur ir aukstā un siltā sezona, ne vienmēr varam iegūt, piemēram, pietiekami daudz labu augļu vai dārzeņu, lai ikdienas skrējienā nodrošinātu organismu ar visu nepieciešamo. Šī iemesla dēļ būtisks palīgs ir atbilstoši vitamīni un uztura bagātinātāji.

category
Menessaptieka/Visas preces/Vitamīni un minerālvielas