VITA B12 + folskābe 1000 µg /400 µg sūkājamās tabletes, 100 gab.

VITA B12 + folskābe 1000 µg /400 µg sūkājamās tabletes, 100 gab.

VITABALANS OY
Kopā
14.69 €
Derīguma termiņš: 2025-05-30
Vitamīns B12 un folijskābe ir vitamīni nervu sistēmai.
Uzzināt vairāk
Svarīga informācija
Uztura bagātinātājs
Uztura bagātinātājs! Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
Produkta izskats var atšķirties no fotoattēlā redzamā.
Produkta cena aptiekās var atšķirties.

Vitamīns B12 un folijskābe ir vitamīni nervu sistēmai, un to funkcija un aktivitāte ir savstarpēji atkarīgas. Abu vitamīnu deficīts ir bieži sastopams: visbiežākais B12 vitamīna deficīta cēlonis ir zems skābums kuņģī, kas neļauj absorbēt vitamīnus. Zems dārzeņu un augļu patēriņš var izraisīt folātu trūkumu. B12 vitamīna deficīts ir lielāks gados vecākiem cilvēkiem, un sievietēm kā arī  pusmūža vecuma vīriešiem bieži sastopams zems folātu daudzums.

Vitamīns B12 un folskābe atmiņai
Vitamīns B12 un folskābe veicina normālas psiholoģiskās funkcijas. Psiholoģiskās funkcijas nozīmē kognitīvo darbību, piemēram: atmiņu, koncentrēšanās spējas, mācīšanos un problēmu risināšanu. Ilgtermiņa zema šo vitamīnu uzņemšana var vājināt kognitīvās izpausmes, jo īpaši atmiņu, vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Zems B12 vitamīna un folātu daudzums ir saistīts ar depresiju
Augsts homocisteīna līmenis asinīs un zems B12 vitamīna un folāta līmenis asinīs ir saistīts ar paaugstinātu depresijas risku. Vitamīns B12 un folāts palīdz normalizēt homocisteīna metabolismu. Homocisteīns tiek ražots no diētisko olbaltumvielu metabolisma. Tas tālāk tiek pārveidots par sēru, kas satur metāna un cisteīna aminoskābes. Homocisteīna pārvēršanai metānā ir nepieciešams vitamīns B12 un folāts. Šo vitamīnu trūkuma dēļ homocisteīns tiek atzīts asinsritē. Augsta homocisteīna koncentrācija var negatīvi ietekmēt nervu sistēmas receptorus.

B12 arī labi uzsūcas no mutes gļotādām, ja papildinājums satur lielu daudzumu vitamīna. Tāpēc Vita B12 košļājamās tabletes ieteicams lēni nosūkat, lai nodrošinātu maksimālu vitamīna uzsūkšanos mutē. Folijskābe uzsūcas zarnās.

Papildu informācija par produktu
product
1206442 VITA B12 + folskābe 1000 µg /400 µg sūkājamās tabletes, 100 gab. https://e-menessaptieka.lv/p/vita-b12-folskabe-1000-ug-400-ug-sukajamas-tabletes-100-gab-1206442 https://images.e-menessaptieka.lv/unsafe/fit-in/588x588/d1/f4/2116b13351a8447c482357865f2e.png InStock 14.69 EUR VITA B12 20.99 <p>Vitamīns B12 un folijskābe ir vitamīni nervu sistēmai, un to funkcija un aktivitāte ir savstarpēji atkarīgas. Abu vitamīnu deficīts ir bieži sastopams: visbiežākais B12 vitamīna deficīta cēlonis ir zems skābums kuņģī, kas neļauj absorbēt vitamīnus. Zems dārzeņu un augļu patēriņš var izraisīt folātu trūkumu. B12 vitamīna deficīts ir lielāks gados vecākiem cilvēkiem, un sievietēm kā arī  pusmūža vecuma vīriešiem bieži sastopams zems folātu daudzums.</p> <p><strong>Vitamīns B12 un folskābe atmiņai</strong><br />Vitamīns B12 un folskābe veicina normālas psiholoģiskās funkcijas. Psiholoģiskās funkcijas nozīmē kognitīvo darbību, piemēram: atmiņu, koncentrēšanās spējas, mācīšanos un problēmu risināšanu. Ilgtermiņa zema šo vitamīnu uzņemšana var vājināt kognitīvās izpausmes, jo īpaši atmiņu, vecāka gadagājuma cilvēkiem.</p> <p><strong>Zems B12 vitamīna un folātu daudzums ir saistīts ar depresiju</strong><br />Augsts homocisteīna līmenis asinīs un zems B12 vitamīna un folāta līmenis asinīs ir saistīts ar paaugstinātu depresijas risku. Vitamīns B12 un folāts palīdz normalizēt homocisteīna metabolismu. Homocisteīns tiek ražots no diētisko olbaltumvielu metabolisma. Tas tālāk tiek pārveidots par sēru, kas satur metāna un cisteīna aminoskābes. Homocisteīna pārvēršanai metānā ir nepieciešams vitamīns B12 un folāts. Šo vitamīnu trūkuma dēļ homocisteīns tiek atzīts asinsritē. Augsta homocisteīna koncentrācija var negatīvi ietekmēt nervu sistēmas receptorus.</p> <p>B12 arī labi uzsūcas no mutes gļotādām, ja papildinājums satur lielu daudzumu vitamīna. Tāpēc Vita B12 košļājamās tabletes ieteicams lēni nosūkat, lai nodrošinātu maksimālu vitamīna uzsūkšanos mutē. Folijskābe uzsūcas zarnās.</p> Menessaptieka/Visas preces/Vitamīni un minerālvielas/Minerālvielu kompleksi/Nervu sistēmai 30 Vīriešiem