Atlaides | Elektriskās zobu birstes
(37)
Elektriskā zobu birste. Kā izvēlēties īsto?
Bija laiks, kad zobu birstes izvēli noteica tas, vai sari ir mīksti vai cieti, taču tagad mutes kopšanas piederumu klāts ir neierobežots. Ir simtiem elektriskās zobu birstes modeļu, un katrs lepojas ar dažādām funkcijām – tīra un balina zobus, likvidē aplikumu, cīnās pret smaganu slimībām utt. Teju visi zobārsti ir vienisprātis, ka elektriskā zobu birste ir efektīvākais mutes kopšanas instruments, taču – kā izvēlēties īsto?
Izpēte.
Elektriskā zobu birste, tāpat kā jebkurš cits produkts, prasa izpēti. Lai gan zīmols un cena nav pilnīgs drošs garants, tomēr tam ir sava uzticamība. Daudzas elektriskās zobu birstes izskatās skaisti un ir ar bagātīgu funkciju klāstu, taču savu darbu veic nepilnīgi. Tādi lielie zīmoli kā Oral-B un Sonicare ir pierādījuši savu uzticamību ne tikai higiēnas jautājumos, bet arī tehniskajā kvalitātē, jo ar garantijas palīdzību vienmēr iespējams atrisināt situāciju, ja kas ir sabojājies.
Lielo zīmolu elektriskās zobu birstes pamata versijās pilda visas nepieciešamās zobu higiēnas funkcijas. Šī iemesla dēļ vienmēr, pirms tiek apsvērts iegādāties augstākas klases modeļus par ievērojami lielāku cenu, ir jāizpēta papildu funkcijas un to reālā nepieciešamība, izvērtējot cenu pret ieguvumu. Bieži vien elektriskā zobu birste pamata versijā un augstākās klases modelis savā tehnoloģijā ir ļoti līdzīgi.
1. OBLIGĀTĀ FUNKCIJA NR. 1 – TAIMERIS
Elektriskās zobu birstes lietošanas laiks, pēc ekspertu ieteikumiem, ir divas minūtes – 30 sekundes katram kvadrantam – divas reizes dienā. Lai gan gandrīz visas elektriskās zobu birstes ir aprīkotas ar divu minūšu taimeri, tomēr meklējiet tādas, kas ik pēc 30 sekundēm signalizē (parasti ar vibrāciju), lai būtu skaidrs, ka jāpāriet uz citu mutes dobuma daļu. Daži dārgāki elektriskās zobu birstes modeļi izmanto Bluetooth, lai izveidotu savienojumu ar tālruņa lietotni, kas parāda, cik daudz laika esat pavadījis, tīrot zobus.
2. OBLIGĀTĀ FUNKCIJA NR. 2 – SPIEDIENA SENSORS
Maldīgs ir uzskats, ka, jo spēcīgāk tīra zobus, jo labāk. Lai atbrīvotos no netīrumiem, elektriskā zobu birste ir jākustina tā, lai sari brīvi slīdētu pa zobu virsmu. Pārmērīgs spiediens var kaitēt gan zobiem, gan smaganām. Elektriskās zobu birstes izvēles laikā ir jāpievērš uzmanība spiediena sensoram. Tas samazina motora jaudu un ir aprīkots ar brīdinājuma signālu, ja tiek izdarīts pārāk liels spiediens.
Vajadzības.
Ja pēc divām minētajām funkcijām vēl nevarat izvēlēties, kura būs īstā elektriskā zobu birste, izvērtējiet papildu iespējas atbilstoši savām vajadzībām un preferencēm. Piemēram, apaļa vai ovāla elektriskās zobu birstes galviņa būs katra personīgais jautājums, jo abas darbojas vienlīdz efektīvi. Visas elektriskās zobu birstes standarta galviņas nodrošina pilnīgu un rūpīgu tīrīšanu.
Tikpat personisks jautājums ir par vibrējošu vai rotējošu kustību, ko veic elektriskā zobu birste. Ar abām tehnikām iespējams panākt efektīvu rezultātu. Kad zobu birste iegādāta, ir ļoti svarīgi iepazīties ar tās lietošanas noteikumiem un ievērot tos. Biežākā kļūda un efektivitātes kritums rodas nepareizas tehnikas dēļ. Viena modeļa zobu birsti būs pareizi lēnām pārvietot pāri zobiem, bet citai būs nepieciešams iepauzēt uz katra zoba.
Vēl viena lieta, kam jāpievērš uzmanība, ir elektriskās zobu birstes rokturis. Daži modeļi, lai tajā ietilpinātu akumulatoru, ir ļoti masīvi. Šādā gadījumā elektriskā zobu birste var būt neērta.
Ekstras.
Lai savu ikdienas mutes dobuma higiēnu paceltu nākamajā līmenī, ir vērts apsvērt iespēju iegādāties zobu starpu tīrītāju, kas būs lielisks papildinājums elektriskās zobu birstes darbībai. Tas izsmidzina augstspiediena ūdeni, palīdzot noņemt ēdiena atliekas starp zobiem un ap smaganām. Šī tehnoloģija ir līdzīga zobu diegam un ir piemērota cilvēkiem ar kronīšiem vai breketēm, kas apgrūtina tradicionālā zobu diega izmantošanu.
Šī ierīce vai zobu diegs ir jālieto, pirms tiek darbināta elektriskā zobu birste, jo pēc zobu starpu tīrītāja elektriskā zobu birste darbosies efektīvāk un pasta iekļūs dziļāk zobu virsmā.
Neskatoties uz to, ka vērtīgi ir iepazīties ar dažādām atsauksmēm un informāciju tiešsaistē, tomēr ir svarīgi pakonsultēties ar savu zobārstu vai higiēnistu, kurš palīdzēs elektriskās zobu birstes izvēlē un ieteiks piemērotāko mutes dobuma higiēnu.
FAQ
1. Cik bieži jāmaina zobu birstes uzgalis?
Elektriskā zobu birste var kalpot vairākus gadus, bet tās uzgaļi ir jāmaina vidēji reizi trīs četros mēnešos (ja ir saru nodiluma pazīmes, tad ātrāk). Regulāra nomaiņa palīdz novērst baktēriju uzkrāšanos un nodrošina optimālu mutes dobuma veselību. Dažiem uzgaļu modeļiem ir indikatori, kas palīdz noteikt elektriskās zobu birstes uzgaļa nolietojumu.
2. Vai elektrisko zobu birsti var lietot arī bērni?
Jā, un tas tiek rekomendēts. Elektriskā zobu birste bērniem ir jāizvēlas atbilstoši vecumam, kā norādījis ražotājs. Zobu birstes galviņa būs maza izmēra un sari būs maigi. Bērniem elektriskā zobu birste ir jālieto divas minūtes divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Lai nodrošinātu pareizu mutes dobuma higiēnu, pieaugušajiem ir jāpalīdz bērniem zobu tīrīšanā.
3. Cik bieži jālādē elektriskā zobu birste?
Elektriskās zobu birstes uzlādes biežums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Pirmkārt, to nosaka akumulatora darbības laiks (lielākoties elektriskās zobu birstes darbojas vidēji vienu līdz divas nedēļas atkarībā no lietošanas biežuma); otrkārt, lietotāju skaits (ja akumulatoram ir viens lietotājs, tad zobu birste darbosies divas reizes ilgāk nekā gadījumā, ja to lieto divi cilvēki); treškārt, lietošanas biežums (elektriskās zobu birstes lietošanas reižu skaits diennaktī).
category
Menessaptieka/Visas preces/Mutes dobuma higiēna/Elektriskās zobu birstes