PROCTO-GLYVENOL Medikamenti
Kādam nolūkam lieto Procto-Glyvenol
Procto-Glyvenol ir medikaments, kuru lieto ārējo un iekšējo hemoroīdu lokālai ārstēšana. Hemoroīdi ir pietūkušas vēnas tūpļa un taisnās zarnas apakšējā daļā. Hemoroīdi var attīstīties taisnās zarnas iekšienē (tādus sauc par iekšējiem hemoroīdiem, un tie reti rada izteiktu diskomfortu) vai zem ādas ap anālo atveri (ārējie hemoroīdi, kas ir biežākais diskomforta cēlonis). Tribenozīda un lidokaīna kombinācija, kas atrodama medikamentā Procto-Glyvenol, jau vairākus gadu desmitus tiek izmantota hemoroīdu ārstēšanā, un līdzekļa efektivitāti un drošību labi apstiprina daudzi klīniskā pieredze.
Pētījumu liecina, ka hroniski hemoroīdi ir 25 procentiem pasaules iedzīvotāju un aptuveni 50 procenti cilvēku vismaz reizi dzīvē ir saskārušies ar hemoroīdu simptomiem. Riska faktori hemoroīdiem ir vidējais vecums, aptaukošanās un grūtniecība. Hemoroīdi ir izplatīta anorektāla slimība, kas izraisa sāpes, niezi un dedzināšanas sajūtu anālās atveres rajonā, pietūkumu ap to un asiņošanu. Procto-Glyvenol lietošanas rezultātā būtiski mazinās slimības simptomi, jo sastāvā esošās aktīvās vielas uzlabo brūču dabisko dzīšanas procesu, stimulē šūnu atjaunošanos un veido aizsargbarjeru.
Procto-Glyvenol piemīt pretiekaisuma un brūču dziedinoša iedarbība, kas papildināta ar lokāli anestezējošu efektu, kas tūlītēji atvieglo diskomfortu. Dzīšanas procesā medikaments veicina lokālo asinsvadu normālu atjaunošanos. Šis dubultās darbības mehānisms ļauj kontrolēt gan subjektīvos, piemēram, sāpes un diskomfortu, gan objektīvos, piemēram, asiņošana, hemoroīdu simptomus.
Hemoroīdi var attīstīties, palielinoties spiedienam taisnās zarnas lejasdaļā, ko izraisa dažādu veidu sasprindzinājums zarnu kustību laikā: ilgstoša sēdēšana, īpaši tualetē, hroniskas caurejas vai aizcietējumu, aptaukošanās, grūtniecības hormoni, anālais dzimumakts, neveselīgs uzturs, regulāra smagu priekšmetu celšana. Papildus Procto-Glyvenol lietošanai hemoroīdu ārstēšanā iespējams praktizēt dažādas procedūras mājas apstākļos, kā arī simptomu mazināšanos iespējams panākt ar dzīvesveida izmaiņām.
1. Šķiedrvielām bagāta pārtika. Ikdienā nepieciešams uzņemt vairāk augļu, dārzeņu un pilngraudu produktu. Šķiedrvielas mīkstina izkārnījumus, palīdzot izvairīties no sasprindzinājuma zarnās. Izmaiņas uzturā nepieciešams ieviest ne tikai preventīvi, bet arī lietojot Prokto glivenols, lai veicinātu hemoroīdu efektīvāku ārstēšanu. Lai izvairītos no gāzu problēmām, šķiedrvielas savam uzturam jāpievieno pakāpeniski.
2. Uztura bagātinātāji. Mūsdienu steidzīgajā pasaulē ne vienmēr izdodas uzņemt sabalansētu uzturu, tāpēc labi noder “papildspēki.” Piemēram, šķiedrvielu piedevas ir būtisks atbalsts, jo ikdienā reti kad šķiedrvielas iespējams uzņem pietiekami. Pētījumi liecina, ka tās var palīdzēt uzlabot veselību un mazināt hemoroīdu simptomus un asiņošanu, lietotas kopā ar Procto-Glyvenol.
3. Pietiekams ūdens daudzums. Ūdens ir nepieciešams kopējai organisma veselībai, un pietiekams šķidruma daudzums mazina hemoroīdu risku. Katru dienu jāizdzer sešas līdz astoņas glāzes šķidruma, lai izkārnījumi būtu mīksti. Risku mazina arī izvairīšanās no alkohola lietošanas.
4. Regulāra kustība. Lai novērstu aizcietējumus un mazinātu spiedienu zarnās, nepieciešams būt fiziski aktīvam. Dažāda veida vingrinājumi var palīdzēt zaudēt lieko svaru un uzlabot kopējo veselību, mazinot hemoroīdu risku, kā arī palīdzot palielināt Procto-Glyvenol efektivitāti.
5. Izvairīšanas no ilgstošas sēdēšanas. Pat ja darba specifika paredz ilgas stundas sēdus pozīcijā, ik pa 30–45 minūtēm nepieciešams izkustēties. Tas mazinās ne tikai spiedienu uz anālās atveres vēnām, bet arī iekustinās limfu un palīdzēs ķermenim atjaunoties un atgūt enerģiju. Kustību pauzes ikdienā būtiski uzlabo kopējo labsajūtu.
6. Silta vanna. Kā jebkuru muskuļu atslābināšanai, arī hemoroīdu gadījumā simptomu mazināšanai noderīga var būt silta vanna pirms Procto-Glyvenol lietošanas. Vidēji 20 minūtes ilga pelde siltā ūdenī vairākas reizes dienā var būt labs līdzeklis akūta diskomforta mazināšanai.
7. Ledus kompreses. Tāpat arī noderīgas var būt aukstuma kompreses, mazinot sāpes un pietūkumu. Šajā gadījumā ledus ir jālieto ietīts audumā, lai nerastos apsaldējums un netiktu kairinātas jau esošās brūces.
8. Negaidi. Nekad nevajag atlikt tualetes apmeklējumu. Turklāt jāpārliecinās, lai tas ir mierīgs un netraucēts, jo šis process ir cieši saistīts ar psiholoģiskajiem aspektiem.
Procto-Glyvenol lietošana
Medikaments ir pieejamas divās lietošanās formās – krēms un supozitorijs jeb anālajā atverē lietojamas svecītes. Krēms ir balts viendabīgs līdzeklis ar vāju, neizteiksmīgu smaržu. Rektālais krēms jālieto no rīta un vakarā, līdz akūtie simptomi ir mazinājušies, pēc tam devu var samazināt līdz vienai reizei dienā. Tāpat arī supozitorijs jālieto divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Procto-Glyvenol jālieto tik ilgi, kamēr simptomi izzūd. Ja simptomi saglabājas vairāk par vienu nedēļu, nepieciešams konsultēties ar ārstu. Ja ir aizmirsta viena lietošanas reize, tad nākamā deva jālieto pēc grafika. Nav nepieciešams lietot dubultu Procto-Glyvenol devu. Tas palielina iespēju blakusparādību riskam.
Procto-Glyvenol grūtniecības laikā
Pirms Prokto glivenols lietošanas grūtniecības laikā, kā arī plānojot grūtniecību vai zīdot mazuli, vienmēr ir jākonsultējas ar savu ārstu. Medikamentu ražotāji neiesaka izmantot šīs zāles pirmajos trīs grūtniecības mēnešos, bet sākot ar ceturto grūtniecības mēnesi un zīdīšanas laikā ir jāpievērš īpaša uzmanība lietotajām devām. Bērniem Procto-Glyvenol nedrīkst lietot bez konsultēšanās ar ārstu.
Brīdinājumi, lietojot Procto-Glyvenol
Procto-Glyvenol jālieto piesardzīgi pacientiem, kuriem ir smagi aknu bojājumi. Etilspirta klātbūtnes dēļ rektālais krēms var izraisīt lokālas ādas reakcijas, piemēram, dermatītu, un dažas alerģiskas reakcijas, piemēram, niezi vai apsārtumu. Ja septiņu dienu laikā netiek novēroti uzlabojumi, lietojot Procto-Glyvenol, noteikti ir jāvēršas pie sava ārsta, lai pārskatītu ārstēšanas plānus. Ja medikamenti nav bijuši efektīvi vai hemoroīdi ir lieli un ļoti daudz, iespējams, būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās vai kādas citas procedūras, kas tos novērstu vai samazinātu. Neārstēti hemoroīdi būtiski palielina anēmijas, infekciju un citu slimību risku.