Kas ir pastiprināta pigmentācija jeb hiperpigmentācija?

Pastiprināta pigmentācija jeb hiperpigmentācija pārsvarā gadījumu veidojas saulei pakļautā ādas zonā – sejas, kakla, dekoltē un plaukstu ādā. Lokalizācijas dēļ hiperpigmentācija rada kosmētiski traucējošas izpausmes un ievērojami pasliktina cilvēka dzīves kvalitāti. Hiperpigmentācija izpaužas ar dažādu toņu brūniem, nevienmērīgiem plankumiem, radot grūtības to nomaskēt ar dekoratīvo kosmētiku. Ieteikumos dalās “Lāzerplastikas klīnikas” dermatoloģe Anna Bērziņa

Kas veicina hiperpigmentāciju?

Pastiprinātas pigmentācijas iemesli ir vairāki – ultravioletais starojums, hormonālas izmaiņas (grūtniecības laikā, menopauzē, hormonālas kontracepcijas lietošanas gadījumā, dažu endokrīnu saslimšanu gadījumā), kā arī gaisa piesārņojums. Ir pierādīts, ka arī saules redzamā gaisma provocē hiperpigmentācijas rašanos. Nereti hiperpigmentācija rodas pēc iekaisuma vai ādas traumas. Pēc aknes mēdz rasties ādas krāsas izmaiņas – gan brūnu, gan zilgani sārtu plankumu izskatā, savukārt nereti pat visparastākā ādas trauma – nobrāzums vai apdegums, var atstāt hiperpigmentāciju ādā.

Kā efektīvi cīnīties ar hiperpigmentāciju?

Hiperpigmentācijas gadījumā būtu jākonsultējas ar ārstu dermatologu, nosakot diagnozi un saņemot rekomendācijas par profilaksi un iespējamo ārstēšanu. Nereti hiperpigmentācijas plankums nav vienkārši pastiprināta pigmentācija, bet cits veidojums, kuru nedrīkst balināt ar mājas apstākļos lietojamiem ādas kopšanas līdzekļiem. Ārsts, izvērtējot ādas stāvokli, ieteiks piemērotāko metodi hiperpigmentācijas mazināšanai - lāzerprocedūru, intensīvi pulsējošās gaismas ierīces vai ādas virsējās kārtas nolobošas procedūras un injekciju metodes, paralēli uzsākot piemērotu ādas kopšanu mājas apstākļos, tādējādi panākot vislabāko iespējamo rezultātu. Jārēķinās ar iespēju, ka hiperpigmentācijas terapija var būt ilgstoša, jo pigmentācijai mēdz būt tendence recidivēt jeb atkārtoties.

Vai regulāra kopšana ir panākumu atslēga?

Hiperpigmentācijas gadījumā ādas kopšanā nevar iztikt bez saules aizsargfiltrus saturošu produktu lietošanas katru dienu, visa gada garumā, arī mākoņainās dienās. Aizsargfiltram jābūt ne mazākam kā SPF 50, lai panāktu maksimālo aizsardzību. Būtiski izvēlēties savam ādas tipam un stāvoklim atbilstošu aizsargkrēmu. Mūsdienās tie pieejami visdažādākos iepakojumos un uzklāšanas veidos – uzsmērējami, izsmidzināmi, ar un bez toņa. Uzskats, ka maksimālās aizsardzības saules aizsargkrēms ir biezs un balts, ir pilnībā novecojis. SPF 50 krēmu ir ērti iekļaut savā ādas kopšanas rutīnā un viegli kombinēt ar dekoratīvo kosmētiku, ja tas nepieciešams. Tādējādi savu ādu varam pasargāt no saules apdeguma rašanās un iedegums veidojas ļoti pakāpeniski.

Mājas apstākļos lietojami ādas kopšanas produkti pigmentācijas mazināšanai. Būtiski par ādu rūpēties, ne tikai balinot pigmentus, bet arī intensīvi to mitrinot un nostiprinot ādas barjeru. Absolūti nepieciešama ir arī antioksidantu klātbūtne ādas kopšanas līdzekļos, jo brīvie radikāļi bojā gan elastīgās, gan kolagēnās šķiedras, padarot ādu mazāk elastīgu, mazāk tvirtu un virspusējās krunciņas kļūst dziļākas. Lieti noderēs arī keratolītiski jeb ādas raga slāni plāninoši līdzekļi – pīlingi krēmveida vai šķidrā veidā. Tos lietojot ādas virma kļūst gludāka, samazinās poru izmērs, kā arī citi ādas kopšanas līdzekļi, kurus lietojam ikdienā, labāk iesūksies ādas dziļākos slāņos.

Lai āda būtu mitrināta, elastīgāka un ar veselīgāku ādas toni, svarīgi atcerēties ikdienā lietot pietiekamā daudzumā ūdeni un pārtikas produktus, kas bagāti ar antioksidantiem. Lieti noder arī iekšķīgi lietojami uztura bagātinātāji – vitamīni, minerālvielas, kolagēns, omega taukskābes.

RISINĀJUMS NO VICHY

VICHY ir pionieris pētījumos par eksposoma faktoru ietekmi uz ādu jau vairāk nekā 40 gadus. Šo pētījumu rezultāts ir LIFTACTIV B3 SERUMS ar klīniskos pētījumos pierādītu efektivitāti pigmentācijas samazināšanā. Tā formula darbojas dažādos epidermas slāņos, lai efektīvi samazinātu pigmentāciju un grumbas, ādai iegūstot vienmērīgu toni un veselīgu mirdzumu. Hipoalerģiskais serums no Vichy ir pārbaudīts dermatoloģiskā kontrolē un ir piemērots arī jutīgai ādai.

IZVĒLIES ĀDAS KOPŠANU PIGMENTĀCIJAS UN GRUMBU SAMAZINĀŠANAI NO VICHY:

1.SOLIS - PIGMENTĀCIJAS KORIĢĒŠANI

LIFTACTIV B3 SERUMS pret pigmentācijas plankumiem un grumbām samazina pigmentācijas radītās krāsas izmaiņas. Satur Vichy vulkānisko ūdeni ar koncentrētām sastāvdaļām: niacinamīdu 5%, glikolskābi, Cg vitamīnu un biopeptīdus. Āda iegūst vienmērīgu toni un veselīgu mirdzumu.

2.SOLIS  - ĀDAS KOPŠANAI

NO RĪTA

LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST DIENAS KRĒMS novērš ādas kolagēna zuduma pazīmes. Satur spēcīgas aktīvās sastāvdaļas – Cg vitamīnu un peptīdus, kas samazina grumbas, nostiprina ādu un atjauno tās mirdzumu.

LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST SPF 25 DIENAS KRĒMS pasargā ādu no UV staru kaitīgās ietekmes. Satur biopeptīdus, C vitamīnu, hialuronskābi un pherezorcīnu – aktīvo vielu kombināciju, kas izlīdzina grumbas, samazina pigmentācijas plankumus un nostiprina sejas ovālu.

VAKARĀ

LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST NAKTS KRĒMS atjauno un stiprina ādu nakts laikā. Samazina grumbas, padara ādu tvirtāku un mirdzošāku. Satur peptīdus, C vitamīnu un dabiskas izcelsmes resveratrolu, kas pazīstams ar savām spējām izlīdzināt nevienmērīgu sejas ādas toni.

3.SOLIS - AIZSARDZĪBAI

CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY SPF 50+ SAULES AIZSARGFLUĪDS ar ļoti augstu UVA + UVB aizsardzību. Veidots uz ūdens bāzes pret fotonovecošanos. Novērš grumbu un tumšo plankumu veidošanos, un oksidatīvo stresu, ko izraisa UV starojums un piesārņojums. Pieejams ar un bez toņa.

VISSVARĪGĀKAIS IR VESELĪBA. SĀC AR SAVU ĀDU.

category