Atlaides | Aniperspiranti, dezodoranti

(26)
  • -50%
VICHY Antiperspirant antiperspirants, 50 ml
VICHY Antiperspirant antiperspirants, 50 ml
  • -45%
EUCERIN pH5 antiperspirants, 50 ml
EUCERIN pH5 antiperspirants, 50 ml
  • -40%
VICHY Stress Resist antiperspirants, 50 ml
VICHY Stress Resist antiperspirants, 50 ml
  • -40%
ISDIN Deo Ultra 72H antiperspirants, 40 ml
ISDIN Deo Ultra 72H antiperspirants, 40 ml
  • -40%
ISDIN Intense 48h Lambda Control dezodorants rullītis, 50 ml
ISDIN Intense 48h Lambda Control dezodorants rullītis, 50 ml
  • -35%
AVENE Body 24 h dezodorants, 50 ml
AVENE Body 24 h dezodorants, 50 ml
  • -35%
DUCRAY Hidrosis Control dezodorants rullītis, 40 ml
DUCRAY Hidrosis Control dezodorants rullītis, 40 ml
  • -35%
DUCRAY Hidrosis Control pretsvīšanas krēms, 50 ml
DUCRAY Hidrosis Control pretsvīšanas krēms, 50 ml
  • -35%
PAYOT Optimale komplekts, 1 gab.
PAYOT Optimale komplekts, 1 gab.
  • -35%
EUCERIN pH5 dezodorants, 50 ml
EUCERIN pH5 dezodorants, 50 ml
  • -35%
PHARMACERIS A Mineral Biotic dezodorants, 50 ml
PHARMACERIS A Mineral Biotic dezodorants, 50 ml
  • -30%
WELEDA Citrus 24h Roll-On dezodorants rullītis, 50 ml
WELEDA Citrus 24h Roll-On dezodorants rullītis, 50 ml
  • -30%
VICHY Sensitive 48h antiperspirants, 50 ml
VICHY Sensitive 48h antiperspirants, 50 ml
Jūs apskatījāt 13 no 26 produktiem

Dezodoranti un antiperspiranti – kā tie atšķiras

Pretsviedru līdzekļus iedala divās lielās grupās – dezodorantos un antiperspirantos. To iedarbība ķermeņa aromāta mazināšanai ir atšķirīga. Pēc Pārtikas un zāļu pārvaldes dezodoranti tiek iedalīti kā kosmētikas līdzekļi,  kas paredzēti attīrīšanai vai kopšanai, bet antiperspiranti ir zāles, kas paredzēts slimību ārstēšanai vai profilaksei, jo ietekmē organisma struktūru vai funkcijas.

Antiperspiranti samazina sviedru izdalīšanos, bet dezodoranti nomāc aromātu, palielinot ādas skābumu. Dezodoranti ir izstrādāti, lai novērstu padušu smaku, bet ne sviedru izdalīšanos. Parasti šo produktu pamatā ir alkohols. Tos lietojot, āda kļūst skāba, tāpēc tā kļūst mazāk pievilcīga baktērijām. Dezodoranti parasti satur arī smaržas, lai maskētu smaku. Antiperspirantu aktīvās sastāvdaļas visbiežāk ir savienojumi uz alumīnija bāzes, kas uz laiku bloķē sviedru poras. Sviedru poru bloķēšana samazina sviedru daudzumu, kas nonāk uz ādas. Ja ar bezrecepšu antiperspirantiem nevar kontrolēt svīšanu, ir arī recepšu antiperspiranti.

Pareiza lietošana

Pirms dezodoranta vai antiperspiranta lietošanas paduses ir kārtīgi jānomazgā un jāatsvaidzina. Īpaši svarīgi tas ir vīriešiem, kam bieži padusēs ir lielāks apmatojums, kas rada papildus siltu vidi baktērijām. Paduses ir jānosusina ar dvieli, lai produktu varētu uzklāt vienmērīgi un tas neizsmērētos. Pirms apģērba uzvilkšanas noteikti ir jāpagaida, dezodoranti vai antiperspiranti ir nožuvis, jo tas uz drēbēm var atstāt svītras. Ja apģērbs ir bez piedurknēm, pretsviedru līdzekli var uzklāt pēc ģērbšanās.

Produkta formas

Izsmidzināmie jeb aerosoli tiek uzskatīti par vieniem no ērtākajiem lietošanas ziņā. Tos ir arī īpaši viegli un droši pārnēsāt, kā arī tie sniedz papildu svaiguma sajūtu. Visbiežāk šajā formā ir antiperspiranti. Šis līdzeklis nereti padusēs atstāj baltas pulverveida nogulsnes. Aerosoli bieži satur alkoholu, nodrošinot ātrāku žūšanas laiku.

Rullītis arī ir zināms kā ļoti ērts un praktisks. Tas nodrošina mitruma slāni, kas iznīcina baktērijas, kuras rada smaku. Biežākā problēma ir tā, ka šie dezodoranti ātri izžūst, kā rezultātā to efekts nav ļoti ilglaicīgs.

Zīmuļveida dezodoranti ir cietas formas, kas bieži satur arī barojošas sastāvdaļas, piemēram, sviestu, kas ne tikai nodrošina patīkamu un maigu tekstūru, bet arī kopj un baro ādu.

Krēmveida formas, kas ir nosacīts jaunums tirgū un ir īpaši piemērots jutīgas ādas īpašniekiem, jo šo produktu sastāvā ir vielas ādas mitrināšanai. Krēmveida dezodoranti ir bez alkohola.

Želejas formas, kas arī rada mitruma slāni pret baktērijām un kopj ādu. Ir iecienīti arī atsvaidzinošā un atvēsinošā efekta dēļ.

Kristāli kā dezodoranti ir jauns alternatīvs līdzeklis cīņā pret sviedriem un to radīto aromātu. Šos dezodorantus izgatavo no dabiskās minerālsāls, ko sauc par kālija un alumīnija sulfātu. Ir pierādīts, ka tam piemīt pretmikrobu īpašības.

 

Interesanti fakti

1.     Dezodoranti nogalina baktērijas. Pārsteidzoši, bet sviedri paši par sevi ir gandrīz bez smaržas. Smaku rada uz ādas esošās baktērijas. Šī iemesla dēļ dezodorants satur antibakteriālas sastāvdaļas, kas novērš šo smaku.

2.     Neviens pretsviedru līdzeklis neaptur svīšanu. Parastie pretsviedru līdzekļi samazina svīšanu par 20%, bet spēcīgie – par 30%.

3.     Vidēji ik pēc sešiem mēnešiem dezodoranti un antiperspiranti ir jāmaina. Ilgstoši un atkārtot lietojot vienu un to pašu produktu, ir liela iespējamība, ka izveidosies sava veida rezistence un produkts nespēs nodrošināt aizsardzību.

4.     Dezodoranti vīriešiem un sievietēm ir ļoti līdzīgi. Tie pamatā atšķiras ar smaržu un iepakojumu. Aktīvās vielas ir vienas un tās pašas, nodrošinot vienādu aizsardzību.

5.     Dzeltenie traipi uz drēbēm no svīšanas veidojas produktā esošā alumīnija dēļ. Antiperspirantu sastāvā esošās sastāvdaļas uz alumīnija bāzes kaut kādā veidā reaģē ar sviedriem, ādu, audumu vai veļas mazgāšanas līdzekli, veicinot traipu veidošanos.

6.     Dezodoranti un antiperspiranti nav nepieciešami visiem. Dažiem svīšana ir ļoti viegla, un sviedru sastāvs ir maigs, tādējādi nedodot iespēju baktērijām veidot smaku.

7.     Roku dezinfekcijas līdzekļi darbojas līdzīgi kā dezodoranti, jo to sastāvā esošais alkohols nogalina padusēs baktērijas, tādējādi novēršot smakas rašanos. Tas arī ātri izžūst, tāpēc nebūs slapjuma sajūtas padusēs. Tomēr, pastāvīgi lietot roku dezinfekcijas līdzekli kā antiperspirantu padusēs nav rekomendējams, jo tas var sausināt padušu ādu.    

8.     Īpaši noderīgi ir arī dezodoranti pēdām, kas mazina pēdu svīšanu un novērš nepatīkamo smaku gan pēdām, gan zeķēm pēc garas apavos pavadītas dienas.

FAQ 

1.               Kādi dezodoranti ir piemēroti pastiprinātas svīšanas gadījumā?

Izvēloties spēcīgu dezodorantu, jāņem vērā trīs galvenie faktori –  aktīvās sastāvdaļas: sastāvā jābūt alumīnija hlorīdam, jo tas efektīvi bloķē sviedru izdalīšanos un sniedz maksimālu efektu; ādas tips: ja āda ir jutīga, nepieciešams izvēlēties hipoalerģiskas formulas un produktus bez smaržas; izstrādājuma veids: antiperspiranti bloķē sviedru dziedzeru darbību, savukārt dezodoranti maskē smakas.

2.               Kad dezodoranti jāsāk lietot bērniem?

Bērniem nepieciešams lietot dezodorantu, kad viņi sasniedz pubertāti un rodas pirmais ķermeņa aromāts. Ja ķermeņa aromāts ir spēcīgs un pēc mazgāšanās nepazūd, jaunietim nepieciešams meklēt pirmo dezodorantu. Dezodoranti un antiperspiranti ir droši bērniem, taču  izraugoties pirmos produktus, uzmanība jāpievērš sastāvam un jāizvēlas tādi līdzekļi, kas piemēroti jaunajiem lietotājiem.

3.               Vai dezodoranti ir kaitīgi?

Lielākajai daļai cilvēku dezodoranti un antiperspiranti ir nekaitīgi, taču ir arī izņēmumi, piemēram, ja ir spēcīgas alerģijas vai veselības traucējumi, pirms dezodoranta lietošanas nepieciešams konsultēties ar ārstu. Dezodorantos un antiperspirantos izmantotās sastāvdaļas ir ilgstoši un padziļināti pētītas un pārbaudītas, un pierādīts, ka tie lielākā daļā gadījumu ir droši.

 

category
Menessaptieka/Visas preces/Skaistumam/Ķermeņa ādas kopšana/Aniperspiranti, dezodoranti