Gremošanas traucējumi

(35)
 • -35%
ZENYTH Carbo Forte Aktivētās ogles pulveris, 60 g
ZENYTH Carbo Forte Aktivētās ogles pulveris, 60 g
 • -30%
MELILAX Adult 10 g klizma, 6 gab.
MELILAX Adult 10 g klizma, 6 gab.
 • -30%
MELILAX Pediatric 5 g klizma, 6 gab.
MELILAX Pediatric 5 g klizma, 6 gab.
 • -30%
SIMETIGAST Forte Baby pilieni, 30 ml
SIMETIGAST Forte Baby pilieni, 30 ml
 • -30%
NEW NORDIC Wild Biotic kapsulas, 60 gab.
NEW NORDIC Wild Biotic kapsulas, 60 gab.
 • -30%
BIOFARMACIJA Hipocrat Gastrochlorid gels 15 ml paciņas, 10 gab.
BIOFARMACIJA Hipocrat Gastrochlorid gels 15 ml paciņas, 10 gab.
 • -30%
INFACOL suspensija, 50 ml
INFACOL suspensija, 50 ml
 • -30%
OLKO 3. izmērs medicīniskais klizmas balons, 1 gab.
OLKO 3. izmērs medicīniskais klizmas balons, 1 gab.
 • -30%
ENTEROSGEL 15 g suspensija, 10 gab.
ENTEROSGEL 15 g suspensija, 10 gab.
 • -30%
CATIDRAL pulveris, 20 gab.
CATIDRAL pulveris, 20 gab.
 • -30%
COLINOX pilieni, 20 ml
COLINOX pilieni, 20 ml
Jūs apskatījāt 13 no 35 produktiem

Astoņi iemesli, kāpēc rodas gremošanas traucējumi

Gremošanas traucējumi ir viena no biežākajām veselības problēmām mūsdienu cilvēkam, kas nozīmē, ka tās veido ievērojamu daļu no kopējā slimību sloga medicīnas sistēmā. Lai gan kopš 20. gadsimta beigām ir ievērojami mazinājies nāves gadījumu skaits, kas saistīti ar gremošanas traucējumiem, tie vēl joprojām ir izplatīta problēma, kas skar katru individuāli un sistēmu kopumā..
Kad cilvēka tievās un resnās zarnas šūnas tiek bojātas, rodas gremošanas traucējumi. Zarnas vairs nevar efektīvi pārstrādāt pārtikas daļiņas un nodrošināt barības vielu sagremošanu. Starp šūnām rodas spraugas, kurās iesprūst lielākas ēdiena paliekas, rodas iekaisumi un vēdera pūšanās, kā arī ķermenis nesaņem nepieciešamos mikroelementus.
Gremošanas sistēma būtiski ietekmē kopējo labsajūtu, traucējumu gadījumā var mainīties hormonu līdzsvars, rasties sāpēs vēdera lejasdaļā, locītavu sāpes, pasliktinot emocionālo labsajūtu un garastāvokli.
Lai arī ir daudz dažādu zāles kuņģa darbības uzlabošanai, kā arī daudzpusīgu uztura bagātinātāju gremošanas sistēmas optimizēšanai, ir svarīgi izprast gremošanas traucējumu iemeslus un zināt, kā tos novērst preventīvi, jo visbiežāk tie ir saistīti ar dzīvesveidu un dažādiem ikdienas paradumiem, kurus izmantot, varam uzlabot gremošanas sistēmu un procesus tajā.

Stress

Gremošanas sistēma un tās darbība ir ciešā saistībā ar stresu. Tas palielina iekaisuma procesus organismā, kuri savukārt palielina stresu, rezultējoties apburtajā lokā, kad pieaug gan stress, gan gremošanas traucējumi. Stresa laikā izdalās hormons kortizols, kas ietekmē ar imunitāti saistītos procesus, rodas hormonālās darbības traucējumi, kā rezultātā būtiski iespaidojot zarnu kopējo veselību 

Šķiedrvielu trūkums

Pietiekams šķiedrvielu daudzums ir vēl viens stūrakmens, uz kura balstās gremošanas sistēma. Ja uzturā ir maz šķiedrvielu, zarnu darbība ir kusla, un rodas aizcietējumi. Šķiedrvielas nav sagremojamas, tāpēc nevajag ar tām arī pārspīlēt (var radīt lieku slodzi zarnām), taču ir nepieciešams pietiekams apjoms, lai gremošanas sistēma darbotos vienmērīgi.

Medikamenti

Bieža un nepamatota pretiekaisuma medikamentu lietošana (tādu kā aspirīns vai ibuprofēns) ir vēl viens gremošanas traucējumu cēlonis. Daudzi cilvēki lieto šos medikamentus regulāri, lai cīnītos ar galvas un muskuļu sāpēm, iekaisumiem, drudzi un PMS. Šo zāļu lietošana ilgākā laikā var ietekmēt zarnu gļotādu, un gremošanas sistēma var tikt traucēta.

Alkohols

 Visiem ir zināms, ka alkohola lietošana ir kaitīga un negatīvi ietekmē visa ķermeņa darbību. Lietots lielos daudzumos, alkohols teju vienmēr smagi ietekmē gremošanas sistēmu. Etanols, kas ir galvenā alkoholisko dzērienu sastāvdaļa, var iznīcināt labās baktērijas, mainot zarnu baktēriju sastāvu, kas būtiski ietekmē visu gremošanas sistēmu.

Pārtikas piedevas

Gremošanas traucējumi rodas arī dažādu ķīmisku vielu dēļ. Nereti pārtikas produktos ir tādas sastāvdaļas, kuru nosaukumu ir teju neiespējami izlasīt. Tās lieto, lai pārtikas produktus varētu ilgāk uzglabāt, lai tie izskatītos, smaržotu un garšotu labāk, lai to konsistence būtu tīkamāka, kā arī lai uzturētu zemu kaloriju daudzumu, taču liela daļa no šīm vielām kairina un bojā zarnu gļotādu.

Alerģijas

Reakcija uz pārtiku ne vienmēr var būt vēlama. Gremošanas traucējumi sākas gadījumos, kad uzturā regulāri tiek lietoti produkti, pret kuriem cilvēkam ir jutība vai pilnīga alerģija. Ja pēc noteiktu pārtikas produktu lietošanas ir tādi akūti simptomi kā vēdera pūšanās, gāzes, caureja, spēcīga dedzināšana vai aizcietējums, noteikti jāvēršas pie ārsta, lai ar analīžu un testu palīdzību noskaidrotu šādas reakcijai iemeslus.

Psiholoģiskās traumas

Pagātnes traumas ir vēl viens iemesls, kuru ietekmē var mainīties gremošanas sistēma. Nepārstrādātas pagātnes vai akūtas traumas gadījumā cilvēka ķermenī rodas un ilgstoši uzkrājas stress, un tas, kā jau tika augstāk minēts, var ietekmēt zarnu darbību. Šādā gadījumā zāles kuņģa darbības uzlabošanai palīdzēs mazināt akūtu diskomfortu, bet, lai uzlabotu labsajūtu, problēma ir jārisina dziļāk pie psihologa, psihoterapeita vai psihiatra, lai ķermenis netiktu pakļauts hroniskam stresam.

Proteīns

Olbaltumvielas ir vēl vienas uzturvielas, kas nepieciešamas pietiekamā apjomā, lai gremošanas sistēma darbotos pareizi un stabili. Olbaltumvielas cilvēkam nepieciešams uzņemt katru dienu un katrā ēdienreizē. Zema olbaltumvielu satura diētas var būt kaitīgas, jo var samazināt kuņģa skābes veidošanos, kas ir nepieciešama, lai efektīvi pārstrādātu pārtiku un zarnās varētu uzsūkties pēc iespējas vairāk uzturvielu. Olbaltumvielas ir visgrūtāk sagremojamā makrouzturviela.

FAQ

1.                  Kādi ir gremošanas traucējumu simptomi?
Biežākie simptomi ir vēdera pūšanās, gāzu veidošanās, caureja, vemšana, aizcietējums un sāpēs vēderā. Gremošanas traucējumi var ietekmēt arī garastāvokli – rodas aizkaitināmība, pesimistiskas izjūtas un pat smadzeņu migla. Problēmas gremošanas sistēmā var izraisīt arī galvas, locītavu un citas sāpes. Zarnu darbība ir cieši saistīta ar hormonālajiem procesiem, tāpēc ir būtiski saprast traucējumu cēloni.
2.                  Vai gremošanas traucējumi var būt saistīti ar antibiotiku lietošanu?
Jā, bieža antibiotiku lietošana var būt gremošanas problēmu cēlonis. Tas ir tāpēc, ka antibiotiku uzdevums ir likvidēt baktērijas cilvēka organismā, lai mazinātu infekciju. Daudzām no šīm antibiotikām ir plaša spektra iedarbība, kas nozīmē, ka tās nogalina ne tikai sliktās baktērijas, kas izraisa infekciju, bet arī labās baktērijas zarnās, kas nodrošina zarnu veselīgu darbību.
3.                  Kādas zāles kuņģa darbības uzlabošanai ir jālieto, ja sāp vēders?
Gremošanas traucējumi var būt dažādi, un tiem var būt atšķirīgi iemesli, tāpēc pirms zāļu lietošanas vienmēr ir jākonsultējas ar ārstu, kā arī jāveic nepieciešamās analīzes un pārbaudes. Zarnu darbības traucējumi var būt saistīti gan ar dažādām fiziskām saslimšanām, gan dzīvesveidu un paradumiem, gan centrālās nervu sistēmas darbību jeb psiholoģiskām problēmām.  
category
Menessaptieka/Visas preces/Medicīnas preces/Aptieciņa/Gremošanas traucējumi