Mans rudens pīlingu rituāls

Rudens ir īstais laiks, lai pēc vasaras cīņu ar visdažādākajām ādas nepilnībām papildinātu ar uzticamiem un drošiem pīlingiem, ko var lietot mājās. Ja ādu raksturo pigmentācijas plankumi, paplašinātas poras, grumbas, tvirtuma zudums, ādas krāsa ir blāva, tā pārlieku taukojas un spīd, tad atliek vien izvēlēties piemērotu pīlinga krēmu un divas līdz trīs reizes nedēļā ar to papildināt savu ādas ikdienas kopšanas sortimentu.

Pīlingi, kas tie īsti ir? Tas ir process, kad atmirušās ādas virskārta tiek nolobīta, palīdzot ādai ātrāk atjaunoties. Skābju pīlingus nevajadzētu jaukt ar mehāniskajiem pīlingiem jeb skrubjiem, kuri darbojas, izmantojot abrazīvas daļiņas.

Ir dažādi skābju pīlingu veidi:

  • Dziļas iedarbības pīlingi, kas iedarbojas uz ādas dziļākajiem slāņiem. Tos savā kabinetā izmanto dermatologi.
  • Vidējas iedarbības pīlingi, kas iedarbojas uz ādas vidējiem slāņiem. Arī šo pīlingu procedūras notiek dermatologa vai kosmetologa uzraudzībā.
  • Virspusējas iedarbības jeb kosmētiskie pīlingi, kas iedarbojas ādas virskārtā. Šos pīlingus var droši lietot mājas apstākļos.

Kam kosmētiskie pīlingi ir piemēroti? Mājas apstākļos šos pīlingus droši var lietot jaunieši, pieaugušie un nobriedušas ādas īpašnieki, ļoti plašam ādas vajadzību lokam, arī rūpējoties par sausu ādu.

Kāpēc glikolskābi izmanto pīlingos? Viena no efektīvākajām skābēm, ko izmanto kosmētiskajos pīlingos, ir glikolskābe. Tā ir augļskābe, kas dabiski sastopama vīnogās, cukurbietēs un cukurniedrēs. Glikolskābe ir mazākā un vienkāršākā no augļskābēm, tāpēc tā ļoti labi iekļūst ādā un atbrīvo to no atmirušajām šūnām.

Kā glikolskābe darbojas? Pateicoties eksfoliācijai, tā maigi noloba ādas atmirušo šūnu slāni, mazina pigmentācijas plankumu intensitāti un veicina ādas atjaunošanos. Glikolskābe palīdz attīrīt un sašaurināt ādas poras un nodrošina matējošu efektu. Pateicoties glikolskābei, ādā tiek stimulēta kolagēna un hialuronskābes sintēze, tādējādi nodrošinot arī pretnovecošanās efektu un veselīgu ādas izskatu.

ISISPHARMA laboratorija ir pionieris augļskābju izmantošanā kosmētiskajos produktos jau kopš 1990. gada, kad tā bija pirmā, kas glikolskābi tās dermatoloģisko īpašību dēļ pamanīja kā efektīvu molekulu ādas izskata uzlabošanai. ISISPHARMA piedāvā visaptverošu glikolskābes produktu līniju, kas paredzēta drošai lietošanai mājas apstākļos. Pīlingu krēmi ar vajadzīgo pH un katrai ādas vajadzībai piemērotu glikolskābes koncentrāciju, nodrošina šo produktu efektivitāti.

ISISPHARMA iesaka rudens pīlingu komplektam izvēlēties sev atbilstošākos no GLYCO-A līnijas:

  • Glyco-A Putas - maigas putas ar vieglo 5,5% glikolskābes koncentrāciju, kas iepazīstina ādu ar skābi, savelk poras un atgriež blāvai ādai tās veselīgo toni.
  • Glyco-A Viegls pīlinga krēms - īpaši maigs nakts krēms ar glikolskābi 5,5%. Tiem, kam vēl nav pīlingu pieredzes, vai tiem, kam ir blāva āda un paplašinātas poras.
  • Glyco-A Vidējs pīlinga krēms - vidēji stiprs nakts krēms ar 12% glikolskābi, paredzēts ādai ar pirmajām novecošanās pazīmēm un taukainai ādai.
  • Glyco-A Intensīvs pīlinga krēms – spēcīgas iedarbības nakts krēms ar 25% glikolskābi, paredzēts nobriedušai ādai ar novecošanās pazīmēm (krunciņas, tvirtuma zudums), kā arī pigmentācijas plankumu balināšanai ādas virskārtā.
  • Glyco-A Pēcpīlinga krēms – remdē un atjauno ādu pīlingu lietošanas laikā, kā arī pēc estētiskajām procedūrām. Tas gan intensīvi baro, gan mitrina ādu, bet nenosprosto poras.

Iespējamās ādas reakcijas pēc pīlingu lietošanas: Uzklājot pīlingu uz ādas, varam sagaidīt nelielu kņudināšanu, apsārtumu, tās ir normālas reakcijas un liecina par to, ka produkts strādā. Pīlingu lietošana uz īsu brīdi var saasināt iekaisīgu elementu parādīšanos uz taukainas ādas, bet tas saistīts ar ādu attīrošo un nolobošo efektu. Iespējama neliela ādas lobīšanās, kas arī ir normāla reakcija, tādā gadījumā ādai ir nepieciešama intensīvāka mitrināšana vai barošana, ko nodrošina specializētie pēcpīlingu krēmi.

Skaistuma padomi pīlingu lietošanas laikā: Noteikti būtu jāatceras, ka glikolskābes pīlingi jālieto vakarā, 2-3 reizes nedēļā, iemasējot tos ādā un atstājot uz ādas vismaz 30 minūtes. Ja vēlas, produktu var noskalot pēc 30 minūtēm un uzklāt pēcpīlinga nomierinošo krēmu. Būtiski ir visu pīlinga lietošanas periodu un vēl nedēļu pēc tam no rīta lietot saules aizsargkrēmu ar SPF 50+. Saules aizsardzība ir būtiska jebkurā gadalaikā.

category