Ādas ikdienas mitrināšana

Āda ikdienā ir pakļauta visdažādākajiem stresoriem, kurus mēdz apzīmēt ar terminu “ekspozoms”. Ekspozoma faktori ir vides, dzīvesveida un hormonālo faktoru kopums, kas var radīt ādas sausumu, apsārtumu, iekaisumu, ādas elastības samazināšanos, krunciņu rašanos un pastiprinātu ādas jutīgumu. Rūpes par ādu – maiga, saudzīga attīrīšana, mitrināšana un aizsardzība no UV stariem – ir absolūta nepieciešamība jebkuram ādas tipam visos vecumos abiem dzimumiem un visa gada garumā.

Konsultē Anna Bērziņa, dermatoloģe

Mūsdienās ādas barjeru un aizsardzības funkciju veiksmīgi var uzlabot un atjaunot ar piemērotiem ādas kopšanas līdzekļiem, pievēršot uzmanību, ka to sastāvā ir vielas, kas mazina kairinājumu un sausumu, kā arī normalizē mikrofloru uz ādas virsmas. Sejas ādas attīrīšanai vissaudzīgākais veids, kas lieki nesausina ādu, ir micelārs ūdens, savukārt ķermeņa ādas attīrīšanai – eļļas ziepes jeb dušas eļļa.

Ir vairāki veidi, kā intensīvi mitrināt sejas ādu. Viens no tiem – uzklāt intensīvi mitrinošu vai antioksidantus saturošu serumu vai ampulu un virs tā biezā slānī mitrinošu masku. Tas papildus palīdzēs līdzeklim, kas uzklāts zem maskas, iesūkties ādā. Mēs mēdzam savu ādu pārlieku sausināt, pārāk bieži to attīrot vai lietojot nepiemērotus ādas attīrīšanas līdzekļus. Ādai, kurai ir tendence uz sausumu, vispiemērotākais attīrīšanas veids ir micelārs ūdens, jo tas nav jānoskalo ar krāna ūdeni. Ja vēlamies rūpīgāk attīrīt ādu vakaros, tad putojošu gelu lietojam tikai vienu reizi dienā – vakarā, savukārt no rīta ādu attīrām ar micelāru ūdeni un nenoskalojam. Absolūti svarīgs nosacījums ir neberzt ādu, slaukot ar dvieli, piemērotākas būs susinošas kustības, klājot krēmu uz viegli mitras ādas. Izsmidzināma termāla ūdens lietošana ikdienā vairākas reizes dienā, pat virs dekoratīvās kosmētikas, ir lielisks veids, kā papildus mitrināt ādu. Nedrīkst piemirst, ka ādu mitrinām arī ar izdzertā ūdens daudzumu un antioksidantiem bagātu diētu.

Nereti mēdzam piemirst, ka jāmitrina ne tikai sejas, bet arī ķermeņa āda. Ķermeņa ādas mitrināšanai priekšroka dodama losjoniem, krēmiem un pieniņiem, nevis eļļām, kuru molekulas paliek uz ādas virskārtas, nemitrinot ādu dziļākos slāņos. Sejas ādas mitrināšanai un aizsargslāņa atjaunošanai mūsdienās ir īpaši būtiska loma, jo ādas kairinājumu rada sejas maskas.

Viena no populārākajām ādu mitrinošām vielām ir hialuronskābe, taču tikpat būtiska ir arī antioksidantu un ādas barjeru atjaunojošu vielu klātbūtne ikdienas ādas kopšanas produktos. UV staru un gaisa piesārņojuma radīto brīvo radikāļu bojājumu mazina tādi antioksidanti kā C, B3 un E vitamīns.

Aktuāls virziens dermokosmētikas līdzekļos ir probiotiķu esamība tajos. Probiotiķi ir mikroorganismi, kas pozitīvi ietekmē mikrobiotas sastāvu un stiprina imunoloģisko aizsardzību. Ādas kopšanas līdzekļos probiotiķi ir lizēti un tie nav dzīvi. Probiotiķiem ir virkne ļoti vērtīgu īpašību – tie gan nodrošina ādas aizsargfunkciju, gan stiprina ādas barjeru, aktivizējot keratinocītu pavairošanu un uzturot homeostāzi ādā.

VICHY IESAKA IZVĒLĒTIES MINÉRAL 89 PRODUKTUS - IKDIENAS MITRINĀŠANAS DEVU TAVAI ĀDAI:

MINÉRAL 89 probiotiskās frakcijas. Atjaunojošs serums, kas atjauno mirdzumu, uzlabo elastību un samazina smalko līniju redzamību.

MINÉRAL 89 ādu stiprinošs un mitrinošs koncentrāts. Sniedz ādai tās ikdienas spēka devu, stiprina ādas aizsargbarjeru, mitrina un mazina kairinājumu.

MINÉRAL 89 serums ādai ap acīm. Mitrina, nogludina un piešķir mirdzumu ādai ap acīm.

MINÉRAL 89 Instant Recovery sejas maska. Mitrina, stiprina un palīdz atjaunot ādu, piešķir tai apjomu.

Minéral 89 produktu līnijas sastāvā ir augstākā Vichy vulkāniskā ūdens koncentrācija – 89%. Kopā ar hialuronskābi produkti mitrina un stiprina ādas aizsargbarjeru un pasargā to. Āda ir vairogs, kas sargā mūs no apkārtējās vides kaitīgajiem faktoriem, tāpēc ir svarīgi saglabāt to izturīgu un spēcīgu. Minéral 89 produktu līnijas unikālā formula nodrošina tieši to.

Ilgstošai mitrināšanai izvēlies VICHY krēmu atbilstoši savam ādas tipam:

AQUALIA THERMAL: Aqualia Thermal produkti piedāvā eksperta līmeņa ādas mitrināšanu ar klīniski pierādītu efektivitāti. Uzlabotā formula satur 97% dabiskas izcelsmes izejvielu un nodrošina atsvaidzinātas un mitrinātas ādas sajūtu līdz pat 48 stundām.

LIFTACTIV SUPREME: Liftactiv Supreme krēmi nodrošina dubultu efektu - aizkavē novecošanos dienas laikā, bet ilgtermiņā koriģē grumbu un ādas tonusa zudumu.

LIFTACTIV SPECIALIST: Liftactiv Specialist produkti koriģē redzamās ādas novecošanās un kolagēna zuduma pazīmes. Palīdz uzlabot ādas izskatu, mazinot tonusa zudumu, pigmentāciju un grumbas.

NEOVADIOL: Menopauzes ietekmi kompensējoša kopšana sejas ādai. Bagātināts ar proksilānu, augu izcelsmes kasijas ekstraktu un hialuronskābi. Neovadiol līnijas produkti aktivizē ādas atjaunošanās procesus menopauzes laikā, āda izskatās blīvāka, pilnīgāka un jūtami stingrāka.

category