Kāpēc Lauma Medical elastīgajai saitei jābūt katrā aptieciņā.

Elastīgā saite ir ļoti daudzfunkcionāls produkts – tā pielietojama hronisku vēnu iekaisumu ārstēšanai un profilaksei, pirms - un pēcoperāciju periodā, hematomu rašanās profilaksei un endoprotēžu fiksēšanai stabilā stāvoklī pēc plastiskajām operācijām, kā arī sporta traumu profilaksei un ārstēšanai.

Elastīgā saite ir ļoti daudzfunkcionāls produkts – tā pielietojama hronisku vēnu iekaisumu ārstēšanai un profilaksei, pirms - un pēcoperāciju periodā, hematomu rašanās profilaksei un endoprotēžu fiksēšanai stabilā stāvoklī pēc plastiskajām operācijām, kā arī sporta traumu profilaksei un ārstēšanai.
Speciālā aušanas tehnoloģija, kas tiek izmantota saites ražošanā, nodrošina teicamu kvalitāti un saites īpašību saglabāšanos pat pēc ilgstošas un intensīvas lietošanas. Metāla stiprinājumi palīdz fiksēt saiti vajadzīgajā vietā.

Visbiežāk saites tiek izmantotas  profilaksei un ārstēšanai sporta traumu gadījumos un sporta slodzes laikā, samazinot ceļu, elkoņu, pēdu un plaukstu muskuļu spriedzi. Jebkurš, kurš nodarbojas ar sportu savam priekam un veselības nostiprināšanai vai profesionāli, nevar iztikt bez elastīgās saites, jo viņu locītavas pastāvīgi tiek pakļautas traumu riskam. Saites iesakām lietot arī profilaktiskiem nolūkiem, jo tām ir aizsargājošs un sildošs efekts – tās veido optimālu siltuma bilanci, kas palīdz samazināt sāpes, paaugstina asins cirkulāciju un tādā veidā paātrina audu izveseļošanos.

Protams, ne tikai sportojot ir iespējams iegūt traumas. Veicot dažādas ikdienišķais darbības vai strādājot fizisku smagu darbu varam saskarties ar dažādiem sastiepumiem un izmežģījumiem. Arī šādos gadījumos lielisks palīgs būs Lauma Medical elastīgā saitē, jo tā rada kompresiju uz muskuļu un saišu locītavām, kā rezultātā tiek ierobežotas muskuļu, cīpslu un zemādu audu kustības. Miera stāvokļa veidošana ļauj saīsināt dziedināšanas procesu.  

Elastīgo saišu lietojuma pamatā ir to spēja palīdzēt novājinātām vēnām sarauties, nepieļaujot to pārmērīgu paplašināšanos. Viens no bieži sastopamajiem varikozes cēloņiem ir tas, ka perifēro vēnu sieniņu muskulatūra un vārstuļu mehānisms netiek galā ar saviem uzdevumiem un tajās sakrājas pārāk daudz asiņu. Rezultātā vēnas paplašinās un „izspiežas” tuvāk ādai. Sarežģītu ainu var vērot tromoflebīta gadījumā, kad dažādu iemeslu dēļ ir aizsprostotas dziļās vēnas un tuvāk virspusei esošie asinsvadi vairs netiek galā ar kompensēti palielināto asins plūsmu.

Kā zināms elastīgās saites variējas ar dažādām stiepjamības pakāpēm, izmēriem, sastāvu un veidiem kā tās tiek ražotas – austas vai adītas. Elastīgās saites mēdz būt austas vai adītas, to pamatā ir dažādi sintētiski materiāli. Atšķirībā no vairums pašmāju un ārvalstu ražotājiem Lauma Medical izgatavo austas saites no 100% dabiskiem materiāliem. Saites izgatavošanai lietotā aušanas tehnoloģija nodrošina saites sevišķu izturību arī ilgstošā lietošanā (līdz vienam gadam un pat ilgāk) un pēc daudzkārtējas mazgāšanas.

Turklāt - atšķirībā no adītām saitēm - austas saites ir iespējams saīsināt, nogriežot jums nepieciešamajā garumā un saites galu nav nepieciešams īpaši apstrādāt. Austas saites gals pēc nogriešanas joprojām ir stabils, bet adīta saite pēc nogriešanas vienkārši izirst, ja gals netiek papildus apstrādāts.

Katrai saitei ir savas priekšrocības, un tās ir jālieto atbilstoši tām paredzētajām funkcijām, vēlams, iepriekš apspriežoties ar ārstējošo ārstu, jo saites stiepjamības pakāpe ir tieši saistīta ar saites radīto spiedienu – jo lielāka saites stiepjamība, jo mazāks spiediens zem apsēja. Tāpēc spiediens ir atkarīgs ne tikai no saites stiepjamības, bet arī no tās aptīšanas veida un spēka. Tādēļ pirmajā saites aptīšanas reizē vajadzētu piedalīties speciālistam.

category