Sejas kopšana ir efektīva, ja to dara pareizi. Lūk, Tava formula!

Lai sejas āda vienmēr izskatītos un justos labi, nepieciešams ievērot kopšanas rituālu, kas ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa jebkurā vecumā. Ikdienas formula ir pavisam vienkārša, tomēr svarīgi zināt kā un ko darīt – sejas ādu nepieciešams pareizi attīrīt, tonizēt, mitrināt un ik pa laikam palutināt ar serumu, skrubi vai masku.

Ieviešot šos pāris soļus ikdienas skaituma rutīnā, iespējams panākt labu rezultātu – sejas āda būs tīra un aprūpēta.

Pamatu pamats – sejas attīrīšana

Sejas tīrīšana nenozīmē to vienkārši nomazgāt. Ādas atbrīvošana no dekoratīvās kosmētikas, netīrumiem un liekā tauku slāņa ir pats pamatu pamats, kas padara to veselīgu.

Šo procedūru var veikt gan kosmetologa kabinetā, gan mājās – atliek tikai ikdienā ievērot vien dažus pamatprincipus.

Sejas ādu ieteicams rūpīgi attīrīt divas reizes dienā – no rīta un vakarā pirms miega. Šim solim pieejami līdzekļi dažādiem ādas tipiem sausai, taukainai, problemātiskai, kombinētai ādai, u.c.). Pareizi izvēlēts tīrīšanas līdzeklis sniegs vislabāko rezultātu.

Noņemot grimu, īpaša uzmanība jāpievērš acīm un lūpām, jo ap šīm vietām āda ir jūtīga. Tā vietā, lai skropstu tušu noņemtu ar beršanu, ieteicams pāris sekundes uz acs plakstiņa paturēt samitrinātu vatīti, lai kosmētikas noņemšanas līdzeklis pagūst iedarboties. Pēc tam skropstu tušu jānotīra ar vieglām kustībām.

Sejas ādu nepieciešams attīrīt arī tad, ja nelietojat kosmētiku, jo uz sejas dienas laikā var nogulsnēties putekļi un netīrumi.

Pēc ādas attīrīšanas, tā maigi jānosusina ar mīkstu dvieli, lai neradītu mikrotraumas.

Tonizē ādu

Tonizēšana ir svarīgs sejas ādas kopšanas posms. Kad sejas āda ir attīrīta, ieteicams uzklāt toniku, kas atsvaidzinās ādu, palīdzēs atbrīvoties no netīrumu paliekām, bet pats galvenais - līdzsvaros un atjaunos dabisko pH (skābju un sārmu) līmeni.

Līdzsvarots pH līmenis ir viens no veselīgas ādas pamatnosacījumiem, lai tā būtu vesela un aizsargāta.

Kā toniku vislabāk uzklāt uz sejas? Var izmantot tonikā samitrinātus vates tamponus un maigi uzklāt to sejas āda, vai arī iepilini plaukstās pāris pilienus tonika, samitrini abas rokas un apslauki seju.

Atceries! Toniku neklāj uz sejas ādas jutīgajām zonām – uz lūpām un ap acīm.

Neaizmirsti mitrināt ādu

Lai sejas ādai piešķirtu veselīgu izskatu un pasargātu no apkārtējās vides negatīvās ietekmes, to nepieciešams mitrināt katru dienu, visa gada garumā. Ja mitrināšana nav pietiekama, sejas āda var kļūt jutīga.

Svarīgi, lai mitrinošais līdzeklis būtu piemērots ādas tipam un vecumam. Piemēram, sejas krēmi ar atzīmi 40+ vai 50+ palīdzēs mitrināt nobriedušu sejas ādu un samazināt grumbas.

Jāatceras, ka mitrināšana ir nepieciešama jebkuram ādas tipam. Taukainai ādā ieteicams izvēlēties gelveida mitrinātāju, normālai ādai losjonu, sausai ādai – krēmveidīgu mitrinātāju, savukārt jutīgai ādai var izvēlēties balzamu.

Palutini sejas ādu ar serumu

Sejas ādas kopšanai pieejami dažādi serumi ar bagātīgu aktīvo vielu klāstu, kas var palīdzēt mazināt dažādas sejas ādas problēmas. Serumi ir dažādi, tie var sniegt ādai mirdzumu un papildus mitrināšanu dienas laikā, attīrīt, barot, aizsargāt, mazināt grumbas, pigmentācijas plankumus utt.

Pirms izvēlēties sev piemērotāko serumu, jāņem vērā savs vecums, ādas tips un ādas problēmas, kuras nepieciešams risināt. Tāpat jāizvēlas gadalaikam atbilstošs serums,  ražotāji piedāvā serumus, kas lutinās ādu rudenī un ziemā vai pavasarī un vasarā.

Tā kā serumam ir koncentrēts sastāvs un tas paredzēts konkrētas problēmas risināšanai, tas nav paredzēts ilgstošai lietošanai, drīzāk periodiski. Pateicoties tā koncentrētajam sastāvam, serumu nav nepieciešams lietot lielā daudzumā, pietiek vien ar pāris pilieniem.

Pirms seruma lietošanas ieteicams veikt ādas alerģijas testu – uzklāj nelielu daudzumu produkta uz tīras un sausas ādas. Ja 24 stundu laikā netiek novērota alerģiska ādas reakcija, serumu var lietot.

Pasargā ādu no saules stariem

Neilgi pirms iziešanas no mājām ieteicams uzklāt saules aizsargkrēmu, kas pasargās seju no ultravioletajiem stariem. Izvēloties piemērotāko krēmu, uzmanība jāpievērš saules aizsardzības indeksam (SPF). Jo augstāks indekss, jo lielāka aizsardzība.

Saules aizsarglīdzekli jāizvēlas, ņemot vērā savu ādas tipu. Cilvēkiem ar gaišu ādu un augstu jūtību pret saules starojumu ieteicams izvēlēties līdzekli ar aizsardzības pakāpi no SPF 30 līdz SPF 50.

Papildu solis – neaizmirsti izmantot sejas masku un skrubi

Vienu vai divas reizes nedēļā neaizmirsti palutināt savu sejas ādu ar masku vai skrubi, šis solis sniegs ādai papildu rūpes – skrubis palīdzēs attīrīt poras un atbrīvoties no atmirušajām šūnām un padarīs ādu maigāku, savukārt sejas maska atsvaidzinās ādu, var sniegt papildu mitrināšanu un barošanu, atliek vien izvēlēties sev piemērotāko.

category