Acīm

(30)
  • -70%
NEW NORDIC Blue Berry tabletes, 60 gab.
NEW NORDIC Blue Berry tabletes, 60 gab.
  • -55%
SUPER OPTIC kapsulas, 60 gab.
SUPER OPTIC kapsulas, 60 gab.
  • -50%
DR. PAKALNS Visiosols kapsulas, 30 gab.
DR. PAKALNS Visiosols kapsulas, 30 gab.
  • -50%
ELITE Vision Complex kapsulas, 30 gab.
ELITE Vision Complex kapsulas, 30 gab.
  • -50%
NEW NORDIC Blue Berry Omega 3 kapsulas, 60 gab.
NEW NORDIC Blue Berry Omega 3 kapsulas, 60 gab.
  • -40%
JONAX Visionex ar luteīnu tabletes, 30 gab.
JONAX Visionex ar luteīnu tabletes, 30 gab.
  • -40%
ICONFIT Bilster Visionfit kapsulas, 60 gab.
ICONFIT Bilster Visionfit kapsulas, 60 gab.
  • -40%
HEALINATURE  EyeWell kapsulas, 32 gab.
HEALINATURE EyeWell kapsulas, 32 gab.
  • -35%
PREMIUM kapsulas, 30 gab.
PREMIUM kapsulas, 30 gab.
  • -35%
OCUVAL Strong mīkstās kapsulas, 30 gab.
OCUVAL Strong mīkstās kapsulas, 30 gab.
  • -35%
OCUTEIN   Brilliant 25 mg kapsulas, 30 gab.
OCUTEIN Brilliant 25 mg kapsulas, 30 gab.
  • -35%
OCUTEIN   Retin kapsulas, 30 gab.
OCUTEIN Retin kapsulas, 30 gab.
Jūs apskatījāt 13 no 30 produktiem

Pieci svarīgi vitamīni acīm

Daudz un dažādi vitamīni un barības vielas palīdz uzlabot acu veselību un darbību, savukārt šo uzturvielu trūkums var pasliktināt redzi un palielināt acu slimību risku. Acis ir ļoti sarežģīti orgāni, kuriem nepieciešami daudzveidīgi mikroelementi, lai tās varētu efektīvi darīt savu darbu. Vitamīni acīm ne tikai uzlabo redzi, bet arī mazina acu problēmu risku dažādu slimību gadījumā, piemēram, diabēta slimnieki var saskarties ar glaukomas un kataraktas risku.

Pieci vitamīni acīm, kas atbalsta un stiprina redzi, kurus nepieciešams regulāri uzņemt ar pārtiku vai uztura bagātinātājiem.

A vitamīns

A vitamīnam ir izšķiroša loma labas redzes uzturēšanā. Šie vitamīni acīm palīdz saglabāt stipru radzeni, kas ir acs ārējais aizsegs. A vitamīns ir olbaltumviela acīs, kas ļauj redzēt vājā apgaismojumā. A vitamīna deficīts cilvēkiem attīstītajās valstīs ir reti sastopams, tomēr, nerisinot šo  problēmu, var rasties nopietns stāvoklis, ko sauc par kseroftalmiju. Kseroftalmija ir progresējoša acu slimība, kas sākas ar nakts aklumu un beidzas ar neatgriezenisku aklumu. Vitamīni acīm – un tieši A vitamīns – var arī palīdzēt aizsargāt pret dažādām acu slimībām, piemēram, kataraktu.

E vitamīns

Tiek uzskatīts, ka daudzas acu slimības ir saistītas ar oksidatīvo stresu, kas ir balansa trūkums starp antioksidantiem un brīvajiem radikāļiem organismā. Vitamīni redzei ir bagātināti ar E vitamīnu, kas ir spēcīgs antioksidants. Tas palīdz aizsargāt šūnas – tostarp acu šūnas – no brīvo radikāļu bojājumiem.

Pētījumi liecina, ka vitamīni acīm, kuru sastāvā ir E vitamīns, par 25 procentiem samazina ar vecumu saistītu acu slimību progresa risku, savukārt ar E vitamīnu bagāts uzturs var palīdzēt novērst ar vecumu saistītu kataraktu.

C vitamīns

Tāpat kā E vitamīns, C vitamīns ir spēcīgs antioksidants, kas var pasargāt acis no brīvo radikāļu bojājumiem. Turklāt C vitamīns ir nepieciešams, lai ražotu kolagēnu – olbaltumvielu, kas nodrošina acs struktūras šūnas, īpaši – radzenē. Vairāki pētījumi liecina arī, ka vitamīni redzei ar C vitamīnu var palīdzēt samazināt risku saslimt ar kataraktu – stāvokli, kas izraisa acs duļķainību un pasliktina redzi. Īpaši daudz C vitamīna satur citrusaugļi un tropiskie augļi, paprika, brokoļi un kāposti.

B grupas vitamīni

Pētnieki ir apstiprinājuši vairāku B grupas vitamīnu labvēlīgo ietekmi uz acu veselību, īpaši B6, B9 un B12, kas ir svarīgi vitamīni redzei. Šī vitamīnu kombinācija var pazemināt homocisteīna līmeni. Tā ir olbaltumviela organismā, kas var būt saistīta ar iekaisumu un acu slimību risku.

Riboflavīns, vēl viens B grupas vitamīns, kas pētīts saistībā ar acu veselību, ir antioksidants ar potenciālu samazināt oksidatīvo stresu ķermenī, tostarp acīs. Zinātnieki īpaši pēta riboflavīna spēju novērst kataraktu, jo ilgstošs riboflavīna deficīts var izraisīt šo slimību. Šie vitamīni acīm atrodami pienā, jogurtā, liellopa gaļā, auzās un citos graudaugos.

Niacīna (B3 vitamīna) galvenā funkcija organismā ir palīdzēt pārvērst pārtiku enerģijā, un šis ir vēl viens antioksidants. Neseni pētījumi liecina, ka niacīnam kā antioksidantam var būt nozīme glaukomas (stāvoklis, kad tiek bojāts acs redzes nervs) profilaksē. Pārtikas produkti, kuros atrodami vitamīni redzei, ir liellopu gaļa, mājputnu gaļa, zivis, sēnes, zemesrieksti un pākšaugi.

Kā pēdējais B grupas vitamīns ir jāmin arī tiamīns, kam ir nozīme pareizā šūnu darbībā un pārtikas pārvēršanā enerģijā. Iespējams, šis antioksidants samazina kataraktas risku. Pētījums Austrālijā liecina, ka uzturs ar augstu tiamīna saturu par 40 procentiem samazina kataraktas attīstības risku. Turklāt tiamīns ir ieteikts kā ārstēšanas līdzeklis diabētiskās retinopātijas agrīnajās stadijās. Vitamīni acīm tiamīna formā atrodami graudos, gaļā un zivīs. Tiamīns bieži tiek pievienots tādiem pārtikas produktiem kā brokastu pārslas, maize un makaroni.

Omega-3 taukskābes

Omega-3 taukskābes ir polinepiesātināto tauku veids. Acs tīklenes šūnu membrānas satur augstu dokozaheksaēnskābes (DHA) koncentrāciju. DHA ir īpašs omega-3 taukskābju veids. Omega-3 taukskābes ne tikai palīdz veidot acs šūnas, bet arī vitamīni redzei ar taukskābēm mazina iekaisumus un aizkavē acu slimību rašanos.

Pārskats par 31 pētījumu liecina, ka uzturs ar augstu zivju tauku saturu, piemēram, tradicionālā Vidusjūras diēta, var aizsargāt pret diabētisko retinopātiju. Omega-3 taukskābes var būt noderīgas arī cilvēkiem ar sausās acs sindromu, palīdzot radīt vairāk mitruma acīs. Vitamīni mazina acu sausumu un diskomfortu un novērš neskaidru redzi.

FAQ

1. Kādi vitamīni redzei ir nepieciešami?

Tā kā acis ir ļoti komplekss cilvēka orgāns, tām nepieciešami ļoti dažādi vitamīni un mikroelementi. Viens no zināmākajiem un svarīgākajiem ir A vitamīns; C un E vitamīns, par kuru ikdienā tiek domāts retāk; nozīmīgi ir arī teju visi B grupas vitamīni un omega-3 taukskābes. Visērtākie lietošanai ir vitamīni acīm, kur ir visu šo vitamīnu komplekss.

2. Kādi produkti uzlabo acu veselību?

Labi sabalansēta, veselīga uztur lietošana ir viens no acu veselības stūrakmeņiem. Īpaši svarīgi ir iekļaut uzturā produktus, kas satur virkni vitamīnu, barības vielu un minerālvielu, kas pazīstami kā antioksidanti. Daudzi vitamīni acīm atrodami pārtikas produktos. Īpaši labvēlīgi produkti ir zivis, olas, mandeles, piena produkti, burkāni, lapu kāposti un apelsīni.

3. Kā saudzēt acis?

Līdztekus uzturam jāņem vērā arī citas svarīgas lietas, kuras var aizsargāt acu veselību. Ir jāizvairās no vides un fiziskā stresa acīm – jālieto augstas kvalitātes saulesbrilles, kas pasargā no UV stariem; veicot acīm bīstamus darbus, jālieto aizsargbrilles; jādzer vitamīni acīm; jāizvairās no pārmērīgas zilā ekrāna lietošanas; nedrīkst smēķēt utt.

category
Menessaptieka/Visas preces/Vitamīni un minerālvielas/Minerālvielu kompleksi/Acīm