C vitamīns

(104)
  • -60%
VOCAL  Blackcurrant pastilas, 24 gab.
VOCAL Blackcurrant pastilas, 24 gab.
  • -60%
AGETIS Vitamin C Liquid paciņas, 20 gab.
AGETIS Vitamin C Liquid paciņas, 20 gab.
  • -50%
JONAX Vitanex kapsulas, 30 gab.
JONAX Vitanex kapsulas, 30 gab.
  • -50%
JONAX C Vitamin 500 mg tabletes, 50 gab.
JONAX C Vitamin 500 mg tabletes, 50 gab.
  • -50%
LYL premium C, kapsulas, 30 gab.
LYL premium C, kapsulas, 30 gab.
  • -50%
ISLA Cassis + Vitamin C sūkājamās tabletes, 30 gab.
ISLA Cassis + Vitamin C sūkājamās tabletes, 30 gab.
  • -50%
JONAX Vitamin C Prolong tabletes, 30 gab.
JONAX Vitamin C Prolong tabletes, 30 gab.
  • -50%
ELITE Vitamin C tabletes, 20 gab.
ELITE Vitamin C tabletes, 20 gab.
  • -50%
JONAX ASKORUTĪNS tabletes, 60 gab.
JONAX ASKORUTĪNS tabletes, 60 gab.
Jūs apskatījāt 13 no 104 produktiem

Kāpēc nepieciešams C vitamīns?

Ārsti uzskata, ka C vitamīns ir viena no vērtīgākajām, drošākajām un efektīvākajām uzturvielām. Lai gan visbiežāk to asociējam ar imunitāti un aizsardzību pret saaukstēšanos, C vitamīns ir nozīmīgs arī sirds un asinsvadu veselībai, acu un ādas aizsardzībai u. c. Ilgtermiņa pētījumi, kas veikti vairāk nekā 10 gadu garumā, atklāj, ka C vitamīna ieguvumu saraksts tikai pieaug. Augsts C vitamīna rādītājs asinīs var liecināt, ka kopējais veselības stāvoklis ir labs.

Lai gan C vitamīns ikdienā ir viegli uzņemams ar uzturu, ne vienmēr ar to ir pietiekami, tāpēc Mēness aptiekas internetveikals piedāvā šī vitamīna dažādas formas – tabletes, kapsulas, šķidrā veidā, šķīstošās tabletes, karsto dzērienu un sīrupu. Katrs var atrast sev ērtāko un tīkamāko lietošanas veidu.

C vitamīna uzņemšanas avoti

Visvairāk C vitamīns ir tādos augļos kā apelsīni, greipfrūti, citroni un laimi. Līdzvērtīgs C vitamīna avots ir arī dažādas ogas – zemenes, avenes, mellenes un dzērvenes –, kā arī tādi augļi kā kivi, ananasi, plūmes un arbūzi. Mazāk, bet C vitamīns atrodams arī banānos, bumbieros un ābolos.

Tikpat daudz C vitamīns ir dažādos dārzeņos. Viens no bagātīgākajiem šī vitamīna avotiem ir paprika, kā arī dažādi zaļo lapu dārzeņi, piemēram, kāposti, brokoļi, ziedkāposti un Briseles kāposti. Tāpat nevajag arī par zemu novērtēt tomātus, saldos kartupeļus un kabačus, kuros C vitamīns ir pietiekamā apjomā.

Visvairāk C vitamīns atrodams svaigos un neapstrādātos augļos un dārzeņos. Sildīšanas procesā C vitamīns noārdās. Visefektīvākais apstrādes veids, lai nezaudētu vērtīgās vielas, ir tvaicēšana.

7 būtiski ieguvumi, ko organismam nodrošina C vitamīns

1. Viens no interesantākajam ieguvumiem, ko sniedz C vitamīns, – tas palīdz citām uzturvielām darboties. Piemēram, zemenes pie auzu putras aktivizēs ogļhidrātus, bet brokoļi pie pupiņām – olbaltumvielas. C vitamīns palīdz pārvērst pārtiku organismam nepieciešamajā enerģijā. Tāpat arī tas nodrošina labāku minerālvielu uzsūkšanos, piemēram, dzelzi vienmēr ieteicams dzert ar citrusu sulu.

2. C vitamīns rūpējas par imūnsistēmu, nodrošinot tās efektivitāti. Būtiski ir uzņemt nepieciešamo apjomu regulāri, jo tieši regulāri pietiekamais līmenis palīdzēs pārslimot dažādas kaites vieglāk ar mazāk simptomiem, kā arī saīsinās slimošanas laiku, taču C vitamīns nepasargā no saslimšanas pavisam.   

3. Vēl viens ne mazāk svarīgs ieguvums, ko sniedz C vitamīns, ir atbrīvošanās no dažādām ķīmiskām vielām, kas nogulsnējas no piesārņojuma, radiācijas un tabakas dūmiem. C vitamīns veicina regulāru ķermeņa attīrīšanos, mazina bojātu šūnu daudzumu, kas savukārt mazina dažādu slimību, piemēram, Alcheimera slimības vai vēža risku. Lielās devās C vitamīns var palīdzēt ķīmijterapijas vai starojuma efektivitātei vēža gadījumā, kā arī uzlabot pašsajūtu un mazināt blakus parādības procesa gaitā. 

4. C vitamīns nodrošina ātrāku rētu sadzīšanu un mazāku grumbu veidošanos, jo tas ir atbildīgs par jaunas ādas veidošanos. Ja ir izteikts C vitamīna trūkums, tad rētas slikti dzīst. Tāpat šis vitamīns piedalās kaulu un skrimšļu veidošanās procesā, kā arī ir nozīmīgs saišu, cīpslu un asinsvadu stiprināšanai.

5. Vēl C vitamīns ir atbildīgs par neironu procesiem smadzenēs. Tas nodrošina signālu aktīvu darbību starp neironiem smadzenēs, kas tālāk nodod informāciju visam ķermenim. C vitamīns atbild ne tikai par sāpju jušanu organismā, bet arī par atmiņu, garastāvokli un motivāciju.

6. Lai gan acu veselību visbiežāk saista ar A vitamīnu, būtiska nozīme ir arī C vitamīnam, kurš īpaši svarīgs ir cilvēkiem gados, jo samazina acu slimību,  piemēram, kataraktas, risku.

7. Stresa rezultātā cilvēki bieži nonāk dažādās atkarībās – alkohola lietošanā, smēķēšanā, nekontrolētā ēšanā u. c. Tad strauji krītas tieši C vitamīns un pasliktinās kopējais veselības stāvoklis. Šo situāciju gadījumā, paaugstinot C vitamīnu līdz optimālam līmeni, vieglāk sākt ārstēšanu un cīnīties ar slimībām.

C vitamīna devas

Lai gan C vitamīns ķermenī neuzkrājas, tāpēc tā pārdozēšana nav iespējama, tomēr nebūtu ieteicams pārsniegt maksimālo devu, kas ir 2000 miligramu dienā. Tas var izraisīt kuņģa darbības traucējumus, caureju vai atvilni.

Minimāla ieteicamā deva ir 500 miligrami dienā. Tā kā C vitamīns ir ūdenī šķīstošais vitamīns, šo minimālo devu ir jāuzņem katru dienu, lai nodrošinātu nepieciešamo līmeni. C vitamīns vienlīdz labi uzsūcas gan ar pārtiku, gan kā uztura bagātinātājs.

FAQ

1.               Kādos produktos atrodams C vitamīns?

Visierastākais C vitamīna avots ir citrusaugļi, bet tas sastopams arī citos augļos un ogās, piemēram, kivi un zemenēs. Nevar aizmirst arī dārzeņus, no kuriem daži ir tikpat bagātīgi kā augļi, piemēram, paprika ir līdzvērtīga citrusaugļiem. C vitamīns atrodams arī brokoļos, ziedkāpostos un dažādos zaļo lapu dārzeņos.

2.               Kas samazina C vitamīna daudzumu organismā?

C vitamīns vienmēr zemāks būs smēķētājiem, tāpēc šai sabiedrības grupa ir īpaši jāpiedomā par šī vitamīna uzņemšanu papildus. Tāpat riska grupā ir pasīvie smēķētāji jeb tie, kas regulāri un lielā daudzumā ir pakļauti tabakas dūmiem, kā arī ekstrēmu diētu piekritēji, kas ēd tikai noteiktas produktu grupas, citas izslēdzot no ikdienas uztura pavisam.

3.               Kādi ir simptomi, ja ir zems C vitamīna līmenis organismā?

Lai gan C vitamīns ir viens no vieglāk uzņemamajiem vitamīniem un nonākt tā deficītā ir izaicinoši, tomēr tā reizēm notiek. Tādā gadījumā cilvēkam raksturīgs izteikts vājums, anēmija jeb mazasinība, zilumi, kas viegli uzrodas un ilgstoši nepāriet, spēcīga asiņošana nenozīmīgām brūcēm un nekontrolēta deguna asiņošana vai zobu izkrišana bez pamatota iemesla. 

category
Menessaptieka/Visas preces/Vitamīni un minerālvielas/Vitamīni/C vitamīns