Atlaides | Magnijs

(17)
  • -50%
MAGVIT B Complex paciņas, 20 gab.
MAGVIT B Complex paciņas, 20 gab.
  • -50%
BIORYTHM Magne B6 (Magnijs) kapsulas, 30 gab.
BIORYTHM Magne B6 (Magnijs) kapsulas, 30 gab.
  • -40%
MAGVIT Platinum tabletes, 30 gab.
MAGVIT Platinum tabletes, 30 gab.
  • -40%
NEW NORDIC Magnesium Malate kapsulas, 90 gab.
NEW NORDIC Magnesium Malate kapsulas, 90 gab.
  • -35%
LIVOL  Extra Magnesium 350 mg tabletes, 90 gab.
LIVOL Extra Magnesium 350 mg tabletes, 90 gab.
  • -35%
CARDIOM K+Mg tabletes, 50 gab.
CARDIOM K+Mg tabletes, 50 gab.
  • -20%
FLORADIX  Magnesium šķīdums, 250 ml
FLORADIX Magnesium šķīdums, 250 ml
  • -50%
SUPMAGNIT tabletes, 30 gab.
SUPMAGNIT tabletes, 30 gab.
nav noliktavā
Jūs apskatījāt 13 no 17 produktiem

Magnijs kā vesela organisma pamatelements

Dažādi uztura bagātinātāji ir kļuvuši par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, jo steidzīgajā ikdienā, kad ne vienmēr uzņemam sabalansētu uzturu un stresa līmenis ir sasniedzis jaunas maksimālās robežas, organisms ne vienmēr spēj sevi uzturēt un atjaunot rezerves. Magnijs ir minerālviela, kurai nepievēršam īpašu uzmanību, bet tam ir būtiska loma organisma darbībā. Tas ne tikai stiprina organismu, bet arī palīdz cīnīties ar dažādiem iekaisumiem un uzturēt labo holesterīnu nepieciešamajā līmenī.

1. Muskuļu darbība un nervu funkcija. Magnijs ir svarīgs, lai nodrošinātu normālu muskuļu darbību un efektīvu nervu impulsu pārvadi. Palīdz muskuļiem atslābināties un novērš muskuļu krampju rašanos. Magnijs B6 palīdz nomierināt nervu sistēmu, samazinot nervu uzbudinājumu un veicinot mieru.

2. Enerģijas ražošana. Magnijam ir būtiska loma cilvēka organismā, jo šī minerālviela ir nepieciešama vairākos svarīgos bioķīmiskajos procesos, kas nodrošina šūnu spēju ražot enerģiju. Šī enerģija nodrošina muskuļu kontrakcijas, nervu impulsu pārvadi, šūnu augšanu un dalīšanos, kā arī vielmaiņas procesus.

3. Kaulu veselība. Magnijs nodrošina kaulu šūnu veidošanos organismā, padarot kaulus stiprākus un pasargājot tos no masas zuduma. Palīdz organismam absorbēt kalciju, kas ir viens no pamatelementiem normālai kaulu attīstībai. Magnijs B6 arī palīdz uzturēt pareizu kaulu minerālvielu līdzsvaru.

4. Sirds un asinsvadu veselība. Vēl viens būtisks process, kurā piedalās magnijs B6, ir sirdsdarbība. Šī minerālviela nodrošina regulāru sirds ritmu, palīdzot asinīm no sirds un uz to plūst efektīvi. Tas palīdz regulēt sirds ritmu un asinsspiedienu. Zinātnieki apstiprina, ka magnijs B6 uztur asinsvadus veselus, lai tie nesašaurinātos, un mazina insulta un infarkta risku, kā arī nodrošina pareizu insulīna darbību, mazinot diabēta risku. Tas veicina veselīgu asinsriti, atslābinot asinsvadu muskuļus un palīdzot novērst sirds un asinsvadu slimības.

5. Imūnsistēmas atbalsts. Magnijs ir būtiska minerālviela, kas atbalsta imūnsistēmas darbību, uzlabojot imūnšūnu funkcijas, samazinot iekaisumu, veicinot antivīrusu reakcijas, kā arī palīdzot izmantot D vitamīnu aktīvo formu. Darbojas kā antioksidants, kas aizsargā šūnas no bojājumiem un palīdz saglabāt veselīgu imūnsistēmu.

6. Glikozes līmeņa kontrole. Magnijs ir iesaistīts vairāk nekā 300 enzīmu reakcijās, kas regulē šūnu metabolismu. Šie procesi ietver enerģijas ražošanu no uzturvielām. Tas ir iesaistīts insulīna darbībā un palīdz regulēt glikozes līmeni asinīs. Tas var būt īpaši svarīgi cilvēkiem ar diabētu vai tiem, kuriem ir risks saslimt ar šo slimību.

7. Miega kvalitātes uzlabošana. Magnijs palīdz uzlabot miega kvalitāti, jo ietekmē melatonīna ražošanu un nervu sistēmas nomierināšanu, kā arī nodrošina muskuļu relaksāciju un hormonu līdzsvaru. Tas palīdz cilvēkam vieglāk aizmigt un nonākt dziļajā miegā, uzlabojot kopējo miega kvalitāti.

8. Garastāvokļa uzlabošana un stresa mazināšana. Magnijs var palīdzēt mazināt stresu un trauksmi, kas būtiski ietekmē kopējo garastāvokli. Tas darbojas kā relaksējošs līdzeklis, palīdzot samazināt kortizola – hormona, kas saistīts ar stresu, – līmeni. Magnijs B6 veicina serotonīna – tas ir saistīts ar labsajūtu un emocionālo stabilitāti – ražošanu.

Magnija trūkuma simptomi

Zems magnijs bieži noved pie noguruma, vājuma, kā arī var izraisīt muskuļu krampjus un to vājumu. Papildus var novērot neregulāru sirdsdarbību vai nervu sistēmas traucējumus, piemēram, trauksmi, nemieru, bezmiegu vai pat depresiju. Tas var veicināt paaugstinātu asinsspiedienu un izraisīt galvas sāpes, kā arī var veicināt kaulu sāpes un lūzumus.

Zema magnija līmeņa riski

Laika gaitā zems magnija līmenis var veicināt dažādas veselības problēmas, tostarp 2. tipa diabētu, augstu asinsspiedienu un migrēnu. Īpaša uzmanība šīs minerālvielas līmenim organismā ir jāpievērš cilvēkiem gados, tiem, kam ir 2. tipa diabēts vai gremošanas problēmas. Magnijs pasargā no osteoporozes, sirds slimību un artrīta riska.

Ar magniju bagāti produkti

Produkti kā sēklas un rieksti - apēdot sauju mandeļu vai Indijas riekstu, organisms tiks nodrošināts ar 80 miligramiem magnija. Laba izvēle ir ķirbju sēklas, pekanrieksti, saulespuķu sēklas, zemesrieksti un linsēklas. Tikpat bagātīgi ir pilngraudu produkti, avokado, dažādi zaļumi un zaļajie dārzeņi, sojas produkti un pupiņas.

Nepieciešamais magnija daudzums

Pieaugušai sievietei dienā nepieciešami aptuveni 310 miligrami magnija, pēc 30 gadu vecuma apjoms jāpalielina līdz 320 miligramiem. Grūtniecēm papildus nepieciešami vēl 40 miligrami. Vīriešiem līdz 30 gadu vecumam dienā nepieciešami 400 miligrami, vecākiem – 420 miligrami. Bērniem atkarībā no vecuma un dzimuma nepieciešami no 30 līdz 410 miligramiem magnija B6.

FAQ 

1.               Kādam nolūkam lietojams magnijs?

Magnijs ir minerālviela, kas nodrošina pareizu organisma darbību. Tas ir iesaistīts simtiem dažādos procesos, būtiski atbalstot muskuļu un nervu sistēmu, kā arī nodrošinot stiprus kaulus, veselu sirdi un pareizu cukura līmeni asinīs. Tas ir viens no tiem elementiem, kas atbild arī par pietiekamu enerģijas līmeni.

2.               Kā noteikt magnija līmeni organismā?

Lai pārbaudītu magnija līmeni organismā, var veikt asins analīzes. Tomēr jāņem vērā, ka tas galvenokārt atrodas šūnās, tāpēc zems magnija līmenis asinīs var nebūt pilnīgs rādītājs par deficītu. Analīzes var veikt gan ar ģimenes ārsta norīkojumu, gan pēc savas iniciatīvas. Analīzes tiek veiktas, paņemot asinsparaugu no vēnas.

3.               Kurš magnijs labākais?

Izvēloties magnija piedevas, ir svarīgi ņemt vērā vairākas iezīmes, piemēram, veidu, uzsūkšanās spēju, pieejamību un iespējamos blakusefektus. Dažādi veidi atšķiras pēc tā, cik labi tie uzsūcas organismā un kā tie ietekmē gremošanas sistēmu. Vislabākais magnija veids ir atkarīgs no konkrētajām vajadzībām un veselības stāvokļa.

category
Menessaptieka/Visas preces/Vitamīni un minerālvielas/Vitamīni/Magnijs